کمپ ترک اعتیاد ازگل
اهمیت کارکرد ۱۲ قدم در کمپ ترک اعتیاد
12 قدم کاربردی تا ترک اعتیاد
اهمیت کارکرد ۱۲ قدم در کمپ ترک اعتیاد

دوازده قدم ترک اعتیاد: ما توسط قدم ها به عنوان جزئی مداوم از زندگیمان شروع به عیب یابی و سر و سامان دادن به خود میکنیم.در کمپ ترک اعتیاد و جلسات بهبودی مشارکت درباره ی خودمان چه گفتن داستان زندگیمان چه خواندن ترازنامه خود به ما کمک میکند تا به اغتشاش و هرج و مرج درونی خود نظم و انظباطی ببخشیم.

هر بارکه یکی ازقدم ها را در حد سلولی درک میکنیم، رشد روحانی عمیق تری را تجربه مینماییم. بارها و بارها تسلیم میشویم رها میکنیم و بافرآیند بهبودی تجدید عهد میکنیم. که هر بار درب دیگری درون ما گشوده میشود. خلع درونی ما توسط دعا و مراقبه و خدمت پر میشود.

زمانی که نقص های ما چنگال خفه کننده خودرا از خرخره ی ما برمیدارند آزاد میشویم. تا بطورکامل زندگی کنیم. انتخاب های محدود وکم وسعتی که زمانی زندگی ما را معنی میکرد از بین میروند و ما شروع به داشتن رویا و چشم انداز میکنیم و مشکلات را حل مینماییم. و به دنبال لذت از زندگیمان میرویم و برنامه بهبودی زیر بنای محکم و استواری برای ما فرآهم میکند.

دوازده قدم ترک اعتیاد چه کمکی به ما میکند؟

ما میتوانیم از این زیربنا جهت دست یابی به هرچیزی استفاده کنیم تاجایی که مرکز و محور آن اصول روحانی باشد. ما میاموزیم که به اصول برنامه بهبودی اعتماد کنیم تا ما را در تمام امورزندگی راهنمایی کند. مهم است تا به کارهایی که انجام میدهیم اعتقاد راسخ داشته باشیم.

ما دیگرخود را براساس اینکه چه کسی دور و برمان است تغییرنمیدهیم تا با ایشان همرنگ وهماهنگ شویم. به خاطر اعتقاد راسخ و نویافته خود، راه واضح تر و آشکارتری جهت پیمودن دربرابرمان قراردارد. به قول یکی از اعضاء قبل ازپیوستن به کمپ ترک اعتیاد من یک آدم ترسو و دنبال رو بودم.

بیداری روحانی مرا وادار می کند تا بر روی باورهایم محکم بایستم، رنجش ترس و تکبر ما را از توانایی در انگیزه داشتن خلاق و آزاد بودن محروم می کند. زمانی که بتوانیم از روی عشق و ایثار عمل کنیم راه و کانال لازم را خواهیم گشود.

چه آموزش هایی در دوازده قدم ترک اعتیاد برای بیماران وجود دارد؟

یاد می گیریم که دیگران را دوست داشته باشیم و به ایشان احترام بگذاریم بدون اینکه به دنبال تایید خود باشیم ما به اعضاء مسئول جامعه خود تبدیل می شویم و چیزهایی که در جلسات می آموزیم را در زندگی روزمره خود تمرین می کنیم.

خدمت در جهان تغییر ایجاد می کند و مهم است در مواقع مختلفی ما به سمت خدمت مستقیم یا غیر مستقیم به دیگران رهنمون می شویم یکی از شگرف ترین احساساتی که میشناسیم حس جزئی از انسانیت بودن است.

وقتی اصول روحانی را تمرین کنیم، آگاهی و همدلی با دیگران را تجربه خواهیم کرد روحانیت احساس انسان بودن را به ما می آموزد پس از سالها مصرف مواد مخدر و محرک و دربدری، تنهایی و انزوا احساس سلامت و سرخوشی در ما افزایش می یابد.

ما را از این موضوع که دقیقا جایی هستیم که باید باشیم مطمئن می سازد. ما این روش زندگی را در خانواده و همدردان در کمپ ترک اعتیاد و همکاران و تمام روابط دیگر خود تمرین می کنیم.

جلسات درمانی ترک اعتیاد

پیشرفت کردن در ترک اعتیاد با راهکار دوازده قدم ترک اعتیاد

ما هر روز بهترین سعی خود را می کنیم بعضی مواقع در تمرین اصول کمی بهتر می شویم بعضی اوقات پیشرفت زیادی می کنیم و گاهی هم کم می آوریم پیشرفت ما پیوسته و یکنواخت نیست اما در طول مدت شاهد آن خواهیم بود ما می آموزیم که اصول را زندگی کنیم.

ما یاد می گیریم تا در مواقعی که چیزی برای مان مناسب و درست نیست به آن نه بگوییم حتی اگر قرار باشد تایید کسی را از دست بدهیم یاد می گیریم تا از خود و مسئولیت هایمان مراقبت کنیم و دیگران را به خاطر که مسائل طبق دلخواه ما پیش نرفته سرزنش نمیکنیم.

پس از ترک اعتیاد از مواد مخدر و محرک ما می توانیم فرصت های رشدی که در اختیارمان قرار می گیرد را بهتر ببینیم. در کمپ ترک اعتیاد و پس از ترک مواد مخدر و محرک چه در روزهای خوب چه در روزهای بد امید و رهایی از شر اعتیاد فعال خیلی زود و به رایگان در اختیارمان قرار می گیرد.

بعضی از ما به آن ابر صورتی می گوییم نباید برایش نیز کار خاصی انجام دهیم اما زمانی فرا می رسد که دیگران نمی توان فقط گرفت و دریافت کرد.

کمپ ترک اعتیاد و راهکار هایی برای ترک اعتیاد مانند دوازده قدم

اینجا محل تقاطع دو جاده است بعضی از ما همین جا متوقف می شویم و هرگز نمی فهمیم که چه چیزی را از دست داده ایم ما زمانی پاداش ها و نعمت های بهبودی را دریافت می کنیم که از روی سپاسگزاری به خاطر چیزهایی که به ما داده شده و به امید اتفاقات آینده شروع به ادای دین و بخشش کنیم خدمت عاشقانه به معنای زندگی روحانی است.

اول می گیریم بعد باز پس می دهیم و سپس به مشارکت می گذاریم زندگی به طور کامل و در تمامی ابعاد بیان خلاقانه ای برای عشق به نیروی برتر است زنده ، بیدار و صادق بودن به طور کامل در مورد اینکه واقعا کی هستیم هدیه ای است برای ما و از طرف ما به دیگران ارتباط روحانی ما را به سوی زندگی جدیدی سرشار از نشاط تمامیت و آموزش بی پایان رهنمون می سازد ما در خود علاقه و اشتیاقی جدید برای زندگی کشف می کنیم.

تجربه ما به ابزاری برای التیام و کلیدی برای شفقت تبدیل می شود. از درون به وضوح و زیبایی دست می یابیم که هرگز انتظار وجودش را هم نداشتیم به هر طریق و روشی که ارتباط آگاهانه را تجربه کنیم نتیجه آن برای همه ما احساس پذیرش و آسایش از آشفتگی هاست.

12 قدم تا ترک اعتیاد

اصول و مبرنامه های دوازده قدم ترک اعتیاد

اصول برنامه بهبودی ابزاری است که نیاز داریم تا با مسائل زندگی روبه رو شویم خواستار آگاهی از اراده نیروی برتر شدن ما را به اشتیاق های قلبی مان نزدیک تر می کند یعنی به احساس دوست داشتنی بودن مفید بودن و اینکه جزئی از کل هستیم.

بنیان و زیربنای روحانی که در برنامه بهبودی که به آن دست می یابیم به ما اعتماد به نفس لازم جهت زندگی و لذت از آن کمک به دیگران و پیام رسانی را می دهد. در حالی که از این امر مطمئن هستیم که داریم به همان جایی که لازم است رهنمون می شویم. احساس وصل بودن به دنیای اطرافمان می کنیم و زندگی هدفمندی پیدا می کنیم.

ما شهامت پیروزی از قلب خود گوش کردن به صدای درونمان خلاقیت ، تعهد ، کاوش و زندگی کردن را پیدا می کنیم. ما به امید زنده ماندن به معتادان گمنام پیوستیم اما چیزی که به دست آوردیم عشق، شهامت، احساس وصل بودن و احساس پیمودن راه درست بود.

کلاس های دوازده قدم کمپ ترک اعتیاد

تمام عمر به دنبال آرامش و امنیتی بودیم که در بهبودی تجربه می کنیم. در حالی که خواستار آگاهی از اراده نیروی برتر می شویم. به درکی از هدف زندگی مان دست پیدا می کنیم بیداری روحانی یک فرآیند است شاید هم هدف کلی این فرآیند باشد.

ما روح در حال بیداری خود را تقویت می کنیم و درک می کنیم که بالاخره آزاد هستیم تا با وقار درستی و خوبی زندگی کنیم. همیشه ارتباط دائم داشتن با راهنما و کارکرد ۱۲قدم می‌تواند به ما و روحانیت ما کمک کند تا در مقابله با وسوسه های بیماری اعتیاد مقاوم و استوارتر باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *