کمپ ترک اعتیاد ازگل
اعمال و رفتار معنوی ما پس از ترخیص از کمپ ترک اعتیاد
  1. کمپ ترک اعتیاد ازگل
  2. /
  3. مقالات
  4. /
  5. آموزشی
  6. /
  7. اعمال و رفتار معنوی…
شب-یلدا-بهترین-کمپ-ترک-اعتیاد-تهران-3
اعمال و رفتار معنوی ما پس از ترخیص از کمپ ترک اعتیاد

برنامه ترخیص کمپ ترک اعتیاد: هر قدر که در روحانیت خود بیشتر اعتماد به نفس پیدا می کنیم بیشتر تمایل داریم که از خود ابتکار عمل نشان دهیم و فی البداهه عمل کنیم نه تنها در تمرین روحانیت مان بلکه در نحوه زندگی خود ما تمایل پیدا می کنیم تا ترس را رها سازیم و کار درست را انجام دهیم خدمت کردن در کمپ ترک اعتیاد و در جلسات برای ما خیلی ساده از انجام وظیفه تبدیل به تمایل در انجام بهترین تلاشمان در خدمت می شود.

ما با انجام پیشنهادات شروع و به انجام کار درست به دلیل درست می رسیم. ما می توانیم همین جا توقف کنیم اما اگر خواهان بیشتر از این هستیم شانس آن را داریم تا به ورای توقعاتمان دست یابیم تجربه ما می تواند بسیاری از دلسردی های ما نسبت به روحانیت را از بین ببرد ما می توانیم بدون نگرانی درباره چیزهایی که درک نمی کنیم یا نمی دانیم رابطه خود با نیروی برتر به پیش ببریم هر بار که تجربه ای باعث بیداری مجدد ما می گردد، بیشتر از وجود نیرویی که ما را به سوی شناخت از زندگی به پیش می برد آگاه می شویم.

برنامه ترخیص کمپ ترک اعتیاد چیست و چگونه به بیمار کمک میکند؟

بیداری ما کم یا زیاد خود را در تمایلمان برای تمرین اصول و پیام رسانی به معتادان نشان می دهد خدمت ، نکات بسیاری درباره روحانیت به ما می آموزد ما نه تنها عشق و سپاس خود را از طریق خدمت بروز می دهیم بلکه عشق و سپاس را از آن می آموزیم.

زمانی که به کمک همدیگر عمل کنیم نیرویی عظیم تر از مجموعه ی تلاش های انفرادی خود به وجود می آوریم. تصمیمات هوشمندانه تری می گیریم و قدرتمندتر از آن چیزی هستیم که فکرش را می کنیم سنت دوم یادآور این است که خداوند مهربان ما را در تلاش های خدماتی مان راهنمایی می کند به خصوص وقتی که عقب نشینی های زودگذر و ناسازگاری ها در پیام رسانی در خدمت ما اخلالی به وجود نمی آورند.

بیشتر به این امر پی می بریم ما شاهد تاثیرگذاری نیروی برتر در برنامه بهبودی هستیم و به این باور می رسیم که او می تواند در زندگی ما نیز کار کند یکی از اعضا مشارکت می کرد که وقتی گروه خانگی من به دلیل عدم اطمینان به نتیجه کاری تصمیم گیری را به تعویق می اندازد معمولا پس از آن تصمیم بهتری اتخاذ می کند من یاد گرفته ام این روش را در زندگی خود پیاده کنم زمان هایی که وقت برای دعا کردن می گذارم تصمیمات بهتری می گیرم.

برنامه های پس از ترک اعتیاد

برنامه ترخیص کمپ ترک اعتیاد بعد از ترخیص بیمار چیست؟

بعضی از ما خدمت در برنامه بهبودی را به چشم دوره آموزشی نگاه می کنند زیرا مکانیست برای تمرین اصول روحانی پذیرش و احترام متقابل خدمت همیشه خوب و آرام نیست اما در آن به دنبال هدف مشترک و نکات مشترک هستیم از آنجا که همه ما در برنامه بهبودی برابر هستیم و در حال یادگیری بنابراین همگی ما شاگرد هم هستیم و هم معلم مهم نیست که چند وقت است ما در برنامه بهبودی هستیم.

اگر در برنامه فعال باشیم همیشه فرصت شناخت بیشتر از خود پیدا کردن برایمان وجود دارد یکی از اعضا مشارکت می کرد که بعضی از خدمات اولیه من به خاطر این بود که بتوانم جای خود را در انجمن پیدا کنم. پس از مدتی اشتیاق به خدمت واقعی در کمپ ترک اعتیاد در من به وجود آمد خدمت باعث می شود تا در مورد خود احساس خوبی داشته باشم.

من احساس مفید بودن میکنم و هر روز دعا می کنم و امیدوارم تا اعضای جدیدی به ما بپیوندند و پیام رسانی کنند زمان زیادی لازم است تا برنامه بهبودی رشد کند من باید به حوصله امید پذیرش عشق و تعهدی که آموخت ام وفادار بمانم ما می توانیم کارهای بسیاری در دنیا انجام دهیم از زمانی که به بهبودی دست یافتیم دیگر بیماری اعتیاد نمی تواند ما را محدود کند ما در درون انجمن و خارج از آن دارای ارزش هستیم.

برنامه ترخیص کمپ ترک اعتیاد از چه زمانی شروع میشود؟

به قول یکی از اعضا امروز من فهمیده ام که ابزاری برای اجرای اراده نیروی برترم هستم می توانم انتخاب کنم که هم ساز و هم نوا باشم و موسیقی دلنشینی را بنوازم یا انتخاب کنم که فقط از خودم سر و صدا در بیاورم توسط وفادار بودن به اصول روحانی ما قادر خواهیم بود زندگی و کار کنیم و شرایط دنیای واقعی را در برنامه بهبودی و پس از ترک مواد مخدر و خارج از آن بپذیریم.

وقتی که قدم ها را با نظم و ترتیب کار کنیم یاد می گیریم که آنها را در امور روزمره خود به کار گیریم اگر این اصول را تمرین کنیم هرگز مجبور به مصرف نیستیم و می توانیم به طور مداوم توانایی خود در خدمت و کنار آمدن با رویدادهای زندگی را افزایش دهیم ما به عجز خود اقرار می کنیم درخواست کمک می کنیم به اشتباهات خود اعتراف می نماییم.

بر روی نقص های خود کار می کنیم جبران خسارت می نماییم و خواهان راهنمایی مستمر می شویم وقتی این اصول را در افکار و اعمال روزانه خود به کار بندیم کیفیت زندگی مان را بالا می بریم. ما با ارتباط مستمر با جلسات و حضور فعال در کمپ ترک اعتیاد و ارتباط با روانشناس و راهنما و مددیاران میتوانیم خود را بهبود دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *