کمپ ترک اعتیاد ازگل
شهامت و شجاعت پس از ترک اعتیاد
روانپزشک بهترین کمپ ترک اعتیاد ازگل در تهران
شهامت و شجاعت پس از ترک اعتیاد

شجاعت ترک اعتیاد بعد از ترخیص از کمپ ترک اعتیاد یکی از آموزش های مهم و کاربردی در کمپ های ترک اعتیاد است که مفصل به آن میپردازیم.

در کمپ ترک اعتیاد در دوران سم زدایی و روزهای اول پاکی در جلسه عصر یکی از اعضاء، می گفت که؛ آن احساسی که من حتی برای چند لحظه دنبالش هستم، حس صلح درونی است که به خاطر چیزی خارجی از من نباشد.

من فقط لازم است تمایل داشته باشم که بار دنیا را برای مدتی زمین بگذارم تا شانس تجربه این حس را پیدا کنم.

ما حتی اگر برای یک لحظه، صلح و آرامش را تجربه کنیم، می توانیم آن را در طول زندگی در قلبمان حفظ نماییم. به قول یکی از اعضاء؛ آنقدر از کمیته ای که در سر من وجود دارد و صحبت های بی پایان آنها در مورد اینکه من آدم به درد نخوری هستم ،

و همه چیز خیلی بد است، خسته شده بودم که یک روز هنگام مراقبه به همه آنها یک ساز موسیقی دادم. حال آنها تبدیل به یک گروه موسیقی خوشنوا شده اند.

شجاعت ترک اعتیاد از چه تمریناتی به دست می‌آید؟

برای همه ما مشخص است که داشتن نحوه ای خاص و مداوم برای بیان روحانیتمان بسیار مهم است. تمرین اصول ، همانند تمرین هر چیز دیگر است، به این معنی که ؛ هر قدر منظم تر و آگاهانه تر آن را تمرین کنیم، در انجامش بهتر خواهیم شد.

یکی از اعضاء می گفت که؛ وقتی که دعای صبحگاهی خود را تمرین نمی کنم ، احساس می کنم که وصل نیستم و دارم با خواست و قدرت خود پیش می روم.

البته ما به هیچ کس نمی گوییم که، چگونه، کی و کجا دعا کند. برای ایجاد رابطه آگاهانه ممکن است اصلا به کلمات نیاز نباشد. اما نوعی درنگ یا مکس منظم جهت تامل مفید است. به قول یکی از اعضاء: من همیشه برای رسیدن به صد در صد چالش دارم.

معمولا پیشرفتم به سمت هدف خوب است اما ناگهان می ترسم و عقب می کشم و خود را برای نرسیدن به هدف سرزنش می کنم تمرین روحانی منظم به ما نظم و انضباط لازم برای اجرای تعهداتمان را می آموزد.

 توانایی برای رسیدن به هدف نیاز به تمرین و پشتکار دارد. دست یافتن به مقداری جدایی از احساسات منفی یکی از هدایایی مراقبه است.

این تمرین به ما کمک می کند تا تمرکز کنیم و مسائل را بهتر و واضح تر تشخیص دهیم. به یاد خواهیم داشت که برنامه را در راس قرار دهیم، و به محدودیت های خود احترام بگذاریم.

روانپزشک کمپ ترک اعتیاد ازگل در تهران و برنامه های شجاعت ترک اعتیاد

راه حل های کمپ ترک اعتیاد در بدست آوردن شجاعت ترک اعتیاد

ما هر روز در پی آن هستیم تا خود را از لحاظ روحانی متعادل نگه داریم. بعضی روزها موفق تر هستیم وقتی که از روی عشق و فروتنی عمل می کنیم، از دستاوردهای خود پس درمان و ترک مواد مخدر و محرک شگفت زده می شویم.

از ترسیدن از خود دست برم داریم، و شهامت پیدا می کنیم تا بر باورها و اعتقادات خود بایستیم. تعهد مان نسبت به معتادان گمنام، شاید اولین قولی باشد که نگه داشته ایم.

در جلسه گروه درمانی با روانشناس یکی از اعضاء مشارکت می کرد که؛ من همیشه به دنبال آزادی از هر گونه قید و بند و قانون بودم. برای اینکه خود را قانع کنم که آزاد هستم، تبدیل به یک خانه به دوش شدم.

وقتی که هرگز جایی برای مدت طولانی باقی نمانید، می توانید تظاهر کنید که انتخاب هایتان باعث محدودیت شما نمی شود و این که هیچ ردپایی در دنیا باقی نمی گذارید. کوله بار عاطفی من همیشه نزدیک به درب خروجی آماده بود!

برنامه های بهبودی و شجاعت در ترک اعتیاد با تمرینات کمپ ترک اعتیاد

اما برنامه بهبودی از من خواست کاری را انجام دهم که قبلا هرگز موافق انجامش نبودم، یعنی از من خواست تا بمانم. ما باید با مخالفت و مقاومت خود کنار بیاییم، تا بتوانیم نسبت به برنامه متعهد شویم.

عشق بدون شرط که در انجمن آن را آموخته ایم یکی از خالص ترین و نیرومندترین احساساتی است که تجربه کردیم اعتمادی که به ما شهامت لازم برای ماندن علی رغم ناملایمت را می دهد.

بیشتر و بیشتر درمی یابیم که اصول برنامه، ما را در انتخاب هایمان راهنمایی می کنند. توانایی در انتخاب عاقلانه، از زمانی شروع می شود که قادر باشیم درباره انگیزه و اشتیاقمان، با خود صادق باشیم. بعضی اوقات انجام ندادن هیچ کاری، می تواند روحانی ترین کاری باشد که انجام می دهیم.

برنامه های کمپ ترک اعتیاد حتی بعد از ترخیص از کمپ برای شجاعت ترک اعتیاد

زیرا می تواند ما را از این که در آینده مجبور به جبران خسارت شویم، باز دارد  و در ضمن به ما زمان کافی می دهد تا خواهان راهنمایی از نیروی برترمان شویم.

ما می توانیم احساساتمان را تجربه کنیم بدون اینکه توسط آنها تسخیر شویم. خنده و نشاط همان قدر روحانی هستند، که دعا و خدمت. به قول معروف، روشن فکری و روشن نگریری با نشاط و سرزندگی ما شروع می شود.

در جلسات مختلف در کمپ ترک اعتیاد می‌آموزیم که شهامت و شجاعت داشتن یکی از اصول منطقی برنامه بهبودی در دوران پس از ترخیص است. اینکه ما بتوانیم به راحتی و با شهامت با اطرافیانمان ارتباط برقرار کنیم.

در دوران مصرف مواد مخدر و محرک  این شهامت و شجاعت را نداشتیم که از حق خود دفاع کنیم ولی الان و پس از گذشت چند ماه از ترک اعتیاد میتوانیم با شهامت منطقی از حق خود دفاع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *