کمپ ترک اعتیاد ازگل
روابط اجتماعی بعد از ترخیص از کمپ ترک اعتیاد
  1. کمپ ترک اعتیاد ازگل
  2. /
  3. مقالات
  4. /
  5. آموزشی
  6. /
  7. روابط اجتماعی بعد از…
روابط اجتماعی بعد از ترخیص از کمپ ترک اعتیاد

روانشناس کمپ ترک اعتیاد چه وظایفی در بازسازی شخصیت بیماران دارای اعتیاد و روابط اجتماعی آنها بعد از ترخیص از کمپ ترک اعتیاد را دارد؟

ایجاد راه های بیشتر برای ارتباط با نیروی برتر برای تمام رابطه های ما مفید است. برای بعضی از ما این هرگز به معنی درگیر کردن نیروی برتری بنام خداوند نیست. به قول یکی از اعضاء که در کمپ ترک اعتیاد و در جلسات که بودیم میگفت من به اتحاد در برنامه بهبودی اعتقاد دارم برای اینکه هر وقت که دست برای کمک دراز کردم به کمک من آمد من هر وقت که توان حرکت نداشتم برنامه بهبودی مرا حمل کرد.

یادگیری دعا کردن یک فرایند است، این فرایند خود یک سفر پرنعمت است یک روز در مرکز ترک اعتیاد و در جلسه صبح یکی از اعضاء میگفت من همیشه دعای آرامش را بدون ذکر کلمه اول میخواندم برای اینکه اعتقادی به آن کلمه نداشتم ، زمانی که داشتم قدم سوم را برای اولین بار کار می‌کردم دعاکردن را باتشکر شروع کردم درحال حاضر دیگر خواهش میکنم یامچکرم یاهرنوع دیالوگ و گفتگوی در بین نیست.

روانشناس کمپ ترک اعتیاد چه تاثیری بر اعتقادات بیماران دارد؟

درحال حاضر دعا کردن برای من نفسی عمیق کشیدن و گرامی داشتن لحظه ای سکوت و وصل شدن است دعا به ما کمک میکند تا ترس وعدم اعتمادمان را رها کنیم و با ایمان زندگی کنیم نباید دعا را حتما ترک کنیم تا برایمان کار کند.

ما راه را برای ایمانی عمیق باز میکنیم که به ما کمک می‌کند تا با ناملایمات با آرامش روبرو شویم. در جلسه ترک اعتیاد یکی از اعضاء میگفت من کوشش میکنم تا هر لحظه دعا کردن را تمرین کنم البته بعضی روزها هم در این کارشکست میخورم اما به هرحال دیدگاه من درحال تغییراست. من نسبت به ظرافت و گران بها بودن زندگی بسیار آگاه شده ام.

بجای اینکه وقت زیادی بگذاریم تا دلایل بروز اتفاقات را پیدا کنیم باید به دنبال آن باشیم تا از آنها چیز یاد بگیریم. یکی ازاعضامشارکت میکرد که دراوایل بهبودی و ترک مواد مخدر و محرک دعاکردن من گاه و بیگاه و عملی از سر بیچارگی و تسلیم بود بعد یاد گرفتم که دعا راهی برای ایجاد رابطه آگاهانه است.

برنامه های بعد از ترک اعتیاد یکی از عملکردهای روانشناس کمپ ترک اعتیاد است.

بعد از ترک مواد مخدر و حضور در مرکز ترک اعتیاد درحال حاضر به این نتیجه رسیدم که اگر بتوانم نیروی برتر را در لحظه به یاد آورم زندگی من خود تبدیل به یک دعا میشود. بینش و بصیرت من در حین مراقبه فعال میگردد. و در محدوده خاص و اراده ی نیروی برترم زندگی میکنم من از لحاظ روحی آزاد هستم، و از اعتیاد فعال بسیار دور و به لذت خالص زندگی در لحظه، بسیار نزدیک هستم.

در مراکز ترک اعتیاد و جلسات بهبودی بسیاری از اعضاء باور دارند که نیروی برتر از طریق کسانی در زندگی ما حضور پیدا میکنند با ما ارتباط برقرار میکند یکی از اعضاء توضیح میداد که مشارکت در جلسه برای من بهترین نوع دعا کردن است زیرا میدانم نیروی برتر در جلسات حضور دارد من این حضور را احساس میکنم، و خودم را سانسور نمیکنم اغلب نیازدارم تا شخص دیگری روبروی من بنشیند تا من وانمود کنم که دارم برای او حرف میزنم درحالی که روی سخن من با خداوند است.

روانشناس کمپ ترک اعتیاد

یکی دیگر از آموزش های روانشناس کمپ ترک اعتیاد آرامش درونی و روشن بینی است.

بعضی اوقات جواب خود را ازهمین افراد حاضر دراین جلسه میگیرم گوش دادن فعال خود یک مراقبه است که بعضی از مهمترین پیام ها از طریق اشخاصی به ما میرسد که فکرش راهم نمیکنیم. وقتی که با روشن بینی گوش بدهیم پیامی را که نیازداریم خواهیم شنید. یکی ازهدایای همدلی این است که قادر خواهیم بود به حقایق یکدیگر گوش دهیم. یاد میگیریم که در درون خود آرام بگیریم.

صلح روحانی زیر بنای ثبات عاطفی است و به ما شهامت میدهد تا ریسک کنیم زمانی که افکارمان را ساکت کنیم بهتر میتوانیم جواب های موردنیازمان را بشنویم اغلب اوقات ما درحسرت و جستجوی جوابی هستیم که درست مقابل ما قرار دارد.

آموزش های کنترل احساسات و مراقبت های درونی توسط روانشناس کمپ ترک اعتیاد

در بعضی موارد رابطه آگاهانه با نیروی برتر هيچ فرقی با روابط دیگر ما ندارد. ملاقات روزانه در یک زمان و مکان معین و خاص شروع خوبی برای شناختن است‌. اما برای پیشرفت رابطه باید تمایل داشته باشیم تا صادقانه و باز مشارکت کنیم. صمیمیت در طی زمان بوجود می‌آید اگر در زمان سختی با کسی نزدیک باشیم تشخیص میدهیم که آیا میتوانیم به او اعتماد کنیم یا نه، روابطی که به ما کمک میکند تا از سختی ها بگذریم برای ما ارزشمند هستند.

در حال و در لحظه بودن، احساس زندگی، آگاهی و وصل بودن، همگی احساساتی هستند که ما اغلب از زبان اعضاء می‌شنویم وقتی که دارند درباره تجربه خود از دعا و مراقبه مشارکت می‌کنند. اکثر ما آن حس عمیق اتحاد که در هر لحظه وجود دارد را احساس نمیکنیم، اما همین که می‌دانیم میتوانیم آنرا بعضی مواقع حس کنیم باعث ایجاد احساس امنیت در ما میشود.

همیشه در انتهای شب در کمپ ترک اعتیاد بصورت گروهی دعای آرامش و طلب استمرار در مسیر بهبودی از خداوند انجام میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *