کمپ ترک اعتیاد ازگل
عملکرد کمپ ترک اعتیاد بعد از بهبودی و ترخیص بیمار
  1. کمپ ترک اعتیاد ازگل
  2. /
  3. مقالات
  4. /
  5. آموزشی
  6. /
  7. عملکرد کمپ ترک اعتیاد…
عملکرد کمپ ترک اعتیاد بعد از بهبودی و ترخیص بیمار

عملکرد کمپ ترک اعتیاد بعد از بهبودی و ترخیص بیمار بسیار مهم است. این مهم باعث می‌شود بیمار کمتر لغزش داشته باشد و به ادامه پاکی بیمار کمک بسیار زیادی می‌کند.

در کمپ ترک اعتیاد که بودیم یکی از اعضاء اقرار می کرد که وقتی دعا می کردم به من احساس شرم و خجالت ، بیگانگی و خلا دست می داد. رابطه من با خداوند نیاز به پشتکار من داشت من باید حتی زمانی که هیچ احساسی به من دست نمی داد باز هم به دعا کردن ادامه می دادم زمان زیادی طول کشید تا دعا کردن برایم طبیعی شد.

تمایل به ادامه حتی وقتی که کار بسیار سخت می شود یا هیچ احساسی به ما دست نمی دهد، خود عمل از سر ایمان است ما با تمرین روحانی روزانه این زمان های سخت را پشت سر می گذاریم این رویه ما را حفظ می کند تا زمانی که احساسمان تغییر کند ما به تجربه اعضای دیگر در رابطه با این که این تمرین به ما کمک خواهد کرد ایمان داریم تمایل به ایجاد ارتباط با نیروی برتر می تواند بسیار قدرتمند باشد.

عملکرد کمپ ترک اعتیاد در ارتباط بیماران بعد از ترخیص با افراد جامعه

اما ممکن است ما در ابتدا مردد باشیم ما اول یک پای خود را در آب فرو می کنیم به این معنی که یواش یواش شروع به ایجاد ارتباط مینماییم. ممکن است مدتی طولانی با دعا و مراقبه درگیر باشیم قبل از این که چیزی احساس کنیم یکی از اعضاء مشارکت می کرد که من هم هفت سال راه و روش های مختلفی را آزمایش کردم تا توانستم به روش دلخواه خود دست یابم.

پیدا کردن راهی روحانی برای من مانند پیدا کردن کفشی بود که اندازه پایم باشد. یکی دیگر از اعضاء می گفت که او در برابر دعا کردن آن قدر مقاومت می کرد که راهنمایش به افراط متوسل شد و به او گفت کتاب پایه را در یک طرف به اتاق بگذار و خود را و خود در طرف دیگر اتاق بنشین و دستت را برای گرفتن کتاب دراز کن.

این یعنی دعا کردن فرقی نمی کند که به چه شکل دعا کنیم دعا به معنی دست دراز کردن برای کمک و ایجاد ارتباط است عملی است از سر فروتنی و صداقت که برای بعضی از ما شاید اولین عمل از روی صداقت و فروتنی باشد ما ممکن است داخل یک گودال قدیمی و آشنا بیشتر احساس آسایش کنیم تا بر روی زمینی صاف و مسطح، تا مدتی نگذرد ما معمولا متوجه نمی شویم که گیر افتاده ایم و پس از آن هم رها شدن از شرایط سخت است.

عملکرد کمپ ترک اعتیاد در افکار و تفکر بیماران بیماران بعد از ترخیص

اگر نمی خواهیم که اسیر باقی بمانیم لازم است تا تمایل داشته باشیم قدری ناراحتی و ناخوشایندی را تجربه کنیم. تجربه چیزهای جدید خود نوعی تسلیم است ممکن است خیلی سخت باشد تا به خود اجازه دهیم که آزاد یمان را تجربه کنیم به قول یکی از اعضاء به عنوان یک معتاد من مخلوق عادت هایم هستم کافی است سه بار به یک رستوران بروم تا سفارش غذایم به من همان همیشگی تبدیل شود.

آسایشی که ما در عاداتمان پیدا می کنیم دچار روزمرگی شدن را آسان می کند. ترس از بیماری بعضی مواقع باعث می شود که زیاد به جلو حرکت نکنیم مبادا به خطر بیفتیم امتحان چشم اندازهای جدید باورهای جدید و تجربه های جدید همگی قسمتی از زندگی روحانی هستند.

یقین و اطمینان می تواند ما را از فروتنی که سخت به آن نیازمندیم دور نگه دارد روشن بینی سنگ زیربنای بهبودی است که شامل روشن بینی درباره برنامه ای که خود کار می کنیم نیز می شود از زمانی که تعلیم پذیر بودن را متوقف کنیم به دردسر خواهیم افتاد.

کمپ ترک اعتیاد چه عملکردی در ساخت قواعد و اصول در ذهن بیماران بیمارا

اغلب ما برای خود جاده بند و سد راه درست می کنیم در حالی که علائم رانندگی خیلی مناسب تر است وقتی که به جای راه و جاده دیوار بسازیم نه تنها فرصت های جدید را از خود دور می کنیم بلکه خود را در حصار فکر و بینش کهنه و قدیمی مان گرفتار می سازیم.

ما به آسانی در دام خودساخته خویش گرفتار می شویم. در نهایت که به کمی آسودگی دست پیدا می کنیم ، خیلی محکم به آن می چسبیم هر قدر که این آسودگی به نشاط و سپاسگزاری نزدیک تر می شود. ما برای ارزشمندیم تر می گردد ممکن است آنقدر برای از دست دادن چیزی که بد دست آورده ایم بترسیم که سد راه رشد خود گردیم.

ممکن است باور داشته باشیم که فقط یک راه در بهبودی هست که کارآیی دارد و آن همان راهی است که تاکنون برای ما کار کرده اگر یک تمرین یا یک روش خاص زندگی ما را نجات داده باشد. احتمالا از انحراف از آن راه اجتناب می کنیم.

کمپ-ترک-اعتیاد

عملکرد کمپ ترک اعتیاد و برنامه ریزی های بعد از ترخیص بیماران

این استحکام و ثبات رای می تواند زندگی ما را نجات دهد و در هنگام پیام رسانی خیلی مفید واقع شود اما این تفکر و نحوه برخورد محکم این خطر را هم دارد که ما را با به آسانی لجوج و خودسر و با افکاری بسته تبدیل کند. تا مانع راه اعضایی شویم که مانند ما عمل نمی کند.

اگر فکر کنیم که ما دقیقا همه ابعاد برنامه را می شناسیم و می دانیم چه چیزهایی برای ارائه دارد دیگر نه فضایی جهت رشد برنامه باقی می گذاریم و نه فضایی برای رشد خودمان در محدوده برنامه بدتر این که اگر زمانی به چیزی بیشتر نیاز داشته باشیم خود را از قبل قانع کردیم که از طریق برنامه بهبودی در مسیر ترک اعتیاد قابل دسترسی نیست.

تمایل ما در مشارکت کردن تجربه های جاری خود در بهبودی به گروه های ما کمک می کند تا همان رشد و نوسازی که ما به عنوان یک شخص تجربه می کنیم را تجربه کنند.

و در آخر عملکرد کمپ ترک اعتیاد در اوایل بهبودی و روز های اول بعد از ترخیص

ما آغاز مجددهای بسیاری در بهبودی داریم در اوایل بهبودی و بعد از تریخ از کمپ ترک اعتیاد یاد می گیریم که می توانیم روز خود را مجدد از هر جا که می خواهیم شروع کنیم پس از مدتی پیشرفت یاد می گیریم هر جا که نیاز باشد می توانیم سفری جدید را در بهبودی آغاز کنیم.

لازم نیست که زندگی خود را نابود کنیم تا شروع تازه ای داشته باشیم ممکن است فکر کنیم که کارمان تمام شده در حالی که تازه آغاز کرده ایم زمانی که ان ای هر چه که می خواستیم را به ما داده باشد داستان جدیدی برایمان شروع می شود.

یک فصل نو رسیدن به اهدافمان یک آغاز جدید برای سفر ما است و در حالی که سفر ادامه می یابد ما به تمامی ابزاری که به ما داده شده است نیاز داریم صرف این که قبلا از آنها استفاده کرده ایم به این معنی نیست که اکنون باید بر زمینشان بگذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *