کمپ ترک اعتیاد ازگل
هدف گذاری و رسیدن به رویاهایمان در کمپ ترک اعتیاد
خدمات-کمپ-ترک-اعتیاد2
هدف گذاری و رسیدن به رویاهایمان در کمپ ترک اعتیاد

هدف گذاری کمپ ترک اعتیاد یکی از شیوه‌های نوین و بروز برای ایجاد انگیزه و تقویت اراده بیماران می‌باشد که از جهت روانشناسی این امر باعث میشود رسیدن به بهبودی و حتی در ادامه زندگی بهبودیافتگان بسیار مهم و حائز اهمیت باشد.

اگر تمایل داشته باشیم میتوانیم به رویاهایمان دست پیدا کنیم

همیشه زندگی از بغل من رد میشد بیشتر بخاطر اینکه من نمیتوانستم جایی برای خود در آن پیدا کنم. برنامه بهبودی برای من روحیه شهامت برای زندگی مجدد در ادا‌مه تا به دنیا وارد شوم و…زندگی کنم. رویاها و آرزوهای ما خود به نوعی هدایت کننده ما هستند و نگاهی گذرا به آنها ممکن است به ما نشان ندهند که واقعا به کجا خواهیم رفت.

اما ممکن است مسیر ما را در این سفر مشخص کند اگر تمایل داشته باشیم که بسوی رویاهایمان حرکت کنیم.

ایجاد انگیزه با استفاده از هدف گذاری کمپ ترک اعتیاد

مطمعنأ به فراتر از آنها دست خواهیم یافت یکی از اعضا در کمپ ترک اعتیاد که بودیم میگفت که من میترسیدم که اگر به انچه میخواهم دست پیدا کنم دیگر کاری برای انجام دادن در بهبودی نداشته باشم رسیدن به هدف هایمان پایان داستان نیست پایان سفربسوی یک هدف است.

اغلب آغاز مرحله جدیدی در زندگی است اکثر ما عادت کرده ایم تا توسط بحران ها یا مصیبت ها به جلو رانده شویم به تمرین نیاز است تا یاد بگیریم چگونه توسط چیزی به غیر از درد و رنج انگیزه پیدا کنیم. تمایل به برخواستن وانجام دادن کاری که بنظر ما صحیح میاید نیاز به اعتمادی مضاعف دارد.

به قول یکی از اعضاء دقیقا به همان شکلی که برای تهیه لیستی از داشته هایم در قدم چهار مشکل داشتم در حال حاضر هم برای تهیه لیستی از اهداف و کارهایی که از انجام آن لذت میبرم مشکل دارم ما نیاز را به اشتیاق و وسوسه را به عزم و تصمیم تبدیل میکنیم زمانی که تمایل پیدا کنیم تا معنی واقعی ازادی را بپذیریم تازه سفر واقعی شروع خواهد شد.

تاثیر-جلسات-کمپ-ترک-اعتیاد-بر-روابط-اجتماعی-بیمار

هدف گذاری کمپ ترک اعتیاد چه تاثیری در بهبودی بیماران دارد؟

پس از سالها بهبودی میتوانیم به عقب نگاه کنیم و بخاطرکارهایی که انجام داده ایم راضی و سپاس گذار باشیم که البته رخنه وخلاءهای وحشتناکی در آن نیزخواهیم یافت لحظه ای در زندگی ما پیش خواهد آمد که میتوانیم تشخیص دهیم چه مقدار از کارهایی که انجام داده ایم در خدمت به این باور بوده که اگر کارهای درست را آنجام دهیم درعوض به چیزهایی که میخواهیم دست پیدا خواهیم کرد.

آن وقت تشخیص میدهیم چیزی که ما به دنبالش بودیم یک رابطه آگاهانه نبوده بلکه راحتی و آسایش دائم بوده است این مسئله باعث وحشت بسیاری از ما میشود آیا این به معنی آن است که رابطه ما بانیروی برترمان قلابی بوده است؟ آیا بهبودی و ترک اعتیاد من یک دروغ است؟

بعضی از بیداری های روحانی خشن و وحشتناک است ما مسائل را به وضوح و شفاف میبینیم و چیزی که میبینیم ممکن است ناخوشایند و هشدار دهنده باشد باز کردن چشم به تاریکی درونمان آزاردهنده است به قول یکی از اعضاء زمانی که برای اولین بار به درون خود نگاه کردم و حقیقت بعضی از کارهای که انجام داده بودم بر من روشن شد فکر کردم.

مشکلات و موانع ترک اعتیاد در دوران اعتیاد

این حقایق درباره همه چیز صدق میکند ترسیده بودم فکر میکردم که فرصت بهبودی به من داده شده بود که تمام این نعمات را ببینم و آخر سر بفهمم که متعلق به من نیستند. توانایی در تغییر فرضیات خود درباره دنیا یکی از مهم ترین آزادی های است که داریم زیرا این قدرت را به ما میدهد تا گزینه های را ببینیم که قبلا تصورش را هم نمیکردیم.

ما احترام به نفس کم خود را با ماسک بی خیالی نسبت به دنیای اطرافمان میپوشاندیم و به زندگی خود به عنوان کوره راهی در بین گزینه های بد نگاه میکردیم. یکی از اعضاء میگفت که من خود را بعنوان مانعی بر سر راه اراده خداوند میدیدم رابطه ما با نیروی برترمان در دوران اعتیاد بدترین خسارات را دیده است و یکی از سخت ترین رابطه هاجهت اصلاح است.

ما میدانیم که بی تفاوتی و بی حوصلگی در مورد اصل روحانی بسیار خطرناک است اما بعضی مواقع و بعد از مدتی پاکی ما دچار نوعی دیگری از بی حوصلگی نیز میشویم به این معنی که ما برای خود در بهبودی یک سری باورها میسازیم و در برابرهر چیزی که برخلاف آن باشد و یا آنرا زیر سؤال ببرد مقاومت مینماییم.

نقش کمپ ترک اعتیاد در هدف گذاری

اما این دقیقا راهی است برای اینکه آن چیزهای که درباره حقیقت میدانیم را اصلاح کنیم حقیقت هیچ وقت تغییر نمیکند بلکه ما چیزی را که درباره آن میدانیم و نحوه درکمان ازحقیقت را تغییرمیدهیم. هر قدر که به حقیقت نزدیک میشویم بهتر درک میکنیم که حقیقت نمیتواند به ما لطمه بزند اگر چه بعضی مواقع دردناک است.

یکی از اعضاء در کمپ ترک اعتیاد که بودیم مشارکت میکرد که رها کردن باورهای قدیمی سخت بود برای اینکه من اصلا از اول نمیدانستم به چه چیز اعتقاد دارم کاری که درقدم ها انجام میدهیم به ما کمک میکند تاباورهایمان را بشناسیم و ببینیم که آیا هنوزبرای ما کارمیکنند یا خیر.

ما می‌توانیم با شرکت در جلسات در مرکز ترک اعتیاد باور های خود را به شکل محسوسی تغییر دهیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *