کمپ ترک اعتیاد ازگل
درک و انجام آموزش های کمپ ترک اعتیاد
جلسات-درمانی-کمپ-ترک-اعتیاد
درک و انجام آموزش های کمپ ترک اعتیاد

آموزشهای کمپ ترک اعتیاد و انجام آن در مراحل بهبودی بسیار مهم است و باید در انجام آن ثابت قدم بود و به آنها عمل کرد.

درک وپذیرش قدم هاوسنت ها برای همه ما مهم است

ما باید از چیزهایی که در کمپ ترک اعتیاد و در جلسات بهبودی آموخته ایم استفاده کنیم در غیر این صورت این آموخته ها بی ارزش میشوند. زمانی که درگیر خدمت ایثارگرانه شویم درک میکنیم که لازم است ازتمام اصولی که آموخته ایم و به آن عشق می ورزیم استفاده کنیم.

خارج شدن از حال و هوای خود کار آسانی نیست اما دقیقا چیزیست که ما را از زندان خود ساختمان آزاد میسازد بعضی مواقع واضح است که اگر تغییر نکنیم به درد سر خواهیم افتاد بعضی اوقات هم آزادیم که سر جای خود باقی بمانیم اما نه به این معنی که برای خود کم بگذاریم.

کارهای بسیاری وجود دارد که ما درصورت نیاز به تغییر میتوانیم انجام دهیم اما ساده ترین این کارها و مهم ترین شان رفتن به جلسات و کمپ ترک اعتیاد نیز هستند زمانی که به دیگران کمک میکنیم و میبخشیم به اندازه کافی از حال و هوای خود خارج میشویم تا بتوانیم از زاویه و منظر متفاوتی به زندگی خودنگاه کنیم.

از خود گذشتگی یکی از آموزشهای کمپ ترک اعتیاد

به طرز عجیبی کارهای که با ازخود گذشتگی کامل انجام میدهیم اغلب پر منفعت ترین نتیجه را برای ما دارندخدمت ایثارگرانه خدمتی است که به نیروی برترمان انسان های دیگر راخودمان میکنیم زمانی که جزعی از این فرایند باشیم میبینیم که نیرویی عظیم تر از طریق ما نسبت به تاثیر گذاشتن بر زندگی دیگران اقدام میکند.

وقتی که خود شاهد این اتفاق باشیم دیگر به سختی میتوانیم واقعیت را انکار کنیم ما از فقط زنده بودن شروع میکنیم و کم کم به زندگی میرسیم که فراتر از رویاهایمان است. اگرچه این قول را بارها در جلسات شنیده ایم ولی باز وقتی که دربرابر دنیایی از امکانات قرار میگیریم تعجب زده میشویم که بعضی اوقات بسیار هم ترسناک است.

لحظاتی وجود دارد که زندگی انقدر حق انتخاب در برابر ما قرار میدهد که به طرز عجیبی باعث میشود تا زندگی پوچ و خالی بنظر برسد. ما که برای سالیان دراز عادت کرده بودیم که حق انتخابی نداشته باشیم اغلب به این نتیجه میرسیم که داشتن حق انتخاب متفاوت و زیاد برایمان ناخوشایند است. ما باید با مخالفت و سرباز زدن خود کنار بیاییم تا بتوانیم نسبت به برنامه متعهد باشیم.

یکی دیگر از آموزشهای کمپ ترک اعتیاد امید به آینده و رسیدن به اهداف است.

ممکن است از این جهش ترس داشته باشیم زیرا هیچ راهی وجود ندارد که حدس بزنیم ما را به کجا خواهد برد.
امید تازه ای درباره ی اینکه زندگی انقدر هم درد آور نیست به ما دست میدهد اعتیاد بیماری درد آوری است شرکت مداوم در جلسات و کمپ ترک اعتیاد این درد را از بین نمیبرد.

اما به ما توانایی گذشتن و پشت سرگذاشتن آنرا میدهد تا بتوانیم به باقی زندگی خودبپردازیم ما باید احساسات خود را حس کنیم بپذیریم و به جلو حرکت کنیم ما باور میکنیم درد و ناراحتی که بعضی مواقع در زندگی حس میکنیم ما را از بین نخواهد برد.

ما اعتماد پیدا میکنیم که میتوانیم احساسات خود را تجربه کنیم بدون اینکه باعث نابودی ما شوند اشتباه کردن قسمتی از یاد گیریست ما همان قدر که از به هدف رسیدن چیز یاد میگیریم از شکست خوردن نیز یاد میگیریم ترازنامه نویسی فرایندی است.

برای مرورتجربه هایمان تا دریابیم که کجا هماهنگ با ارزش هایمان زندگی کرده ایم و کجا اگر تراز نامه شخصی نگیریم و دعا و مراقبه نکنیم قادر به دیدن واقعیت نخواهیم بود و نمیتوانیم تشخیص دهیم آیا اصول را در تمام زندگی خود تمرین میکنیم یا خیر.

خدمات-کمپ-ترک-اعتیاد1

ارتباط مستمر با روانشناس برای برداشتن قدم های اصولی در کمپ ترک اعتیاد

قدم ها و ارتباط با روانشناس و کمپ ترک اعتیاد ما را با اصول و نیز باخودمان هماهنگ و سازگار میکنند هرقدر که در این امر پیشرفت کنیم بهتر و سریع تر میتوانیم تشخیص دهیم که کی و کجاداریم به بیراهه میرویم. اغلب کوچیک ترین تغییرات بزرگترین تفاوت ها را در زندگی ایجاد میکند.

به همان شکل که کوچکترین تغییر در زاویه مسیر یک کشتی باعث میشود که کشتی به مقصدی متفاوت برسد تغییرات کوچک در نحوه برخورد ما با زندگی نیز میتواند ما را از شر الگوهای کهنه وتکراری آزاد کند و طرز فکر و عملکرد جدیدی دربرابر ما قرار دهد ما اصول روحانی را در جلسات و در کمپ ترک اعتیاد و ارتباط با درمانگر و روانشناس تمرین میکنیم.

به این معنی که آنرا امتحان میکنیم در آن افراط میکنیم به یکباره رهایش میکنیم و در نهایت در میابیم که کدام یک برای ما کار میکند و مهم هستند تا زمانی که تمایل داشته باشیم به تغییر کردن ادامه خواهیم داد و درحین عمل ارزش هایمان بر ما آشکار میشوند.

آموزشهای کمپ ترک اعتیاد و تقویت مهارت های فردی

اصولی که زمانی فقط بخاطر اینکه به ما پیشنهاد شده بودند یا به عنوان نمونه آنها را تمرین میکردیم حالا جزعی ازشخصیت ما شده اند چیزهایی که در ابتدای بهبودی انجام آنها خیلی سخت بنظر میرسد برای ما به امری عادی و ذاتی تبدیل میشوند.

ممکن است متوجه این تغییر نشویم مگر اینکه چند لحظه ای از این عادات جدید خود دور شویم برای مثال اگر مدتی از جلسات دور باشیم شروع مجدد برای ما خیلی سخت خواهد بود. جلسه رفتن که زمانی برای مایک عادت بودحال نیاز به نظم وانضباط دارد انجام اینکار باتمرین آسان میشود همانگونه که بار اول اتفاق افتاد هر قدرکه درتمرین بهبودی بهتر شویم ترسمان کمتر میشود.

تقویت اراده و مهارت های جدید و تمرین اصول در امور جدید زندگی نیز عادت میکنیم حتی زمانی که ترس بر ما غالب میشود درک میکنیم که درد و رنج میتواند بوجود آورنده ی رشد باشد و نه تهدیدی برای آرامش ازطرف دیگر.

درمیابیم درد و رنج لزوما به معنای رشد نیست بلکه ما را به سمت اقدام و عمل هل میدهد تا از درد و رنج تسکین یابیم تمایل بیشتری پیدا میکنیم تا کارهای لازم جهت رسیدن به رهایی را انجام دهیم هر قدر که تحمل ما برای درد کشیدن کمترشود نیاز به تغییر را زودتر حس خواهیم کرد.

جلو گیری ترس شکست با آموزش های کمپ ترک اعتیاد

ممکن است بترسیم از اینکه بشدت خواهان چیزی باشیم زیرا خود خواهانه بنظر میرسد یا فکر از دست دادنش ما را آزار دهد یکی از اعضا مشارکت میکرد که من باور داشتم که شکست خوردن غیرقابل پذیرش است. و در ضمن باور داشتم که خودم در زندگی یک بازنده هستم بنابراین راه فراری برایم وجود ندارد.

من به ابزاری نیاز داشتم تا با انسان بودن خود کنار بیاییم آزادی از شرایط های قدیمی و آسانی و بیکباره بدست نمی آیید که باید خدا را در این باره شکر کردحقیقت این است که اگر به یکباره و سریع این فرایند را طی میکردیم به احتمال زیادجان سالم به در نمیبردیم پذیرش این آزادی یک عمل بزرگ و شهامتی روحانی است.

یکی از اعضاء در کمپ ترک اعتیاد مشارکت میکرد که اوایل بهبودی کسی به من گفت که دیگرمیتوانم برای خود زندگی داشته باشم مثل این بودکه اولین بار است این حرف را میشنوم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *