کمپ ترک اعتیاد ازگل
راه های خود شناسی و خود بینی در کمپ ترک اعتیاد
اختلال روانی
راه های خود شناسی و خود بینی در کمپ ترک اعتیاد

خودشناسی کمپ ترک اعتیاد: ما بیماران در حال بهبودی موجوداتی با جسم خاکی و در عین حال دارای روحیه ایی معنوی و روحانی هستیم.

پس از ترک مواد مخدر و محرک هر یک از ما راه‌های متفاوت برای نگاه به خودمان داریم.

به عنوان معتادانی که مستعد انزوا طلبی هستند، یعنی: همان حس جدا بودن از همه ، حتی جدا بودن از خود که باعث می‌شود توانایی خود را جمع و جور کنیم و احساس انسان بودن بکنیم. در زمان مصرف مواد مخدر و محرک همیشه به این فکر می‌کردیم که ما تنها ترین آدم های روی زمین هستیم و در واقع چون نقصهایمان را نمی‌دیدیم.

خودشناسی کمپ ترک اعتیاد چگونه روی بیماران تاثیر میگذارد؟

اما وقتی که بر روی واقعیت تمرکز کنیم، می‌توانیم خود را علی رغم همه تناقض‌هایمان بپذیریم. تمام اجزای ما به همدیگر می‌پیوندد و مانند شهر فرنگ زیبا و رنگارنگ دائم در حال تغییر است. ما ایده کامل بودن را رها می‌کنیم. ما شاهد هماهنگی شگفت انگیزی در زندگیمان خواهیم بود اگر آگاه باشیم که از لحاظ جسمی، عاطفی و روحانی در درون ما چه می‌گذرد.

درباره اینکه اعتیاد چگونه بر جسم ما تاثیر گذاشته، زیاد صحبت می‌کنیم ، اما قسمت فیزیکی بهبود بهبودی به طور تعجب آوری نادیده گرفته می‌شود. ما فکر و روح خود را با سپردن آنها به نیروی برتر، آزاد می‌کنیم، اما جسم ما داستان جداگانه‌ای دارد.

زندگی فیزیکی, عاطفی و روحانی ما در هم آمیخته است: ما می‌توانیم درباره آنها به طور مجزا فکر کنیم، اما نمی‌توانیم آنها را به طور مجزا تجربه کنیم. اگر به قسمت فیزیکی بهبودی نپردازیم، خطر آن وجود دارد که از راه روحانی منحرف شویم.

خودشناسی کمپ ترک اعتیاد توسط کسانی انجام میشود؟

در واقع در دوران سم زدایی در روز های اول پاکی در کمپ ترک اعتیاد این نکته که باید به لحاظ جسمی خود را احیا کنیم مورد تاکید درمانگرها و روانشناسان است. مراقبت لازم و کافی از جسم می‌تواند چالش برانگیز باشد. ما در تلاش جهت کنترل کردن الگوهای رفتاری که به نظر می‌رسد از علائم اعتیاد مان هستند، دائم درگیر زیاده روی از طریق رفتارهای خودخواهانه و افراطی هستیم تا خود را تنبیه کنیم یا محدودیت های بیشتری برای خود ایجاد کنیم.

پس از کشاکش و تقلای فراوان جهت دستیابی به راه‌ها یا ابزارها برای داشتن رفتاری سالم، در می‌یابیم تنها کار که نیاز است انجام دهیم، تسلیم است! تسلیم به معنای اینکه به راهنمای خود اعتماد کنیم و در تمامی موارد زندگی از او بعنوان یک مشاوره بهره ببریم . اغلب زمانی که به یک تازه وارد کمک می‌کنیم تا قدم‌ها را کار کند، درک می‌کنیم که قدم‌ها چگونه در زندگیمان به کار گرفته می‌شوند.

روش های خودشناسی در کمپ ترک اعتیاد

اگرچه ممکن است برای خود تعریفی از اینکه رابطه ما با جسممان باید به چه شکل باشد داشته باشد، اما اکثر ما احساس می‌کنیم که استانداردها در مورد رعایت نمی‌کنیم افراد بسیاری وجود دارد که تمایل دارند به ما بگویند تا چگونه این کار را انجام دهیم، اما داشتن نگاهی صادقانه به این اینکه چگونه با جسم خود رفتار می‌کنیم.

مسئله جدید و ترسناکی است. خیلی از اوقات ما خود را از آزادی که برنامه در اختیارمان می‌گذارد، محروم می‌کنیم زیرا آمادگی کامل برای رها کردن نداریم ما از عیوب خود آگاه هستیم، اما فکر می‌کنیم باید آنها را کنترل کنیم به جای اینکه تسلیم شویم.

شوخ طبعی و نشاط ما کامل می‌کند تا علی رغم تصور بدی که از خود داریم، رفتار و طرز برخورد مثبتی داشته باشیم. اگر بتوانیم به خودمان بخندیم، سرخوشی و پرنشاط خواهیم بود ما می‌آموزیم که در عین کار جدی ، تفریح نیز بکنیم ما نقص های خود را می‌بینیم و در عین حال چیزهای دوست داشتنی در خود می‌یابیم.

برنامه های خودشناسی کمپ ترک اعتیاد برای ترک مواد مخدر

ایجاد تعادل در زندگی مانند بند بازی است، پر انرژی و پویا، زیرا فقط در حین کار امکان‌پذیر است. ما دائم در حرکت هستیم و دیدمان نسبت به خود تغییر می‌کند. در واقع پس از ترک مواد مخدر و محرک ما عین اَشکال نوار قلب در آزمایشگاه ها همیشه در حال تغییر یا در اصطلاح بالا و پایین شدن هستیم.

ما میتوانیم با کمک همدردان ، مددیاران، روان‌شناسان، راهنمایان و افراد با تجربه در این مسیر خود را حفظ و کنترل کنیم. اگر تسلیم برنامه بهبودی باشیم راه برای ما آسان است‌، گرچه در طول مسیر بهبودی با چالش های متفاوتی همراه هستیم اما اصل و ریشه پاکی را حفظ می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *