کمپ ترک اعتیاد ازگل
بیماری جسمی همراه با بیماری اعتیاد
  1. کمپ ترک اعتیاد ازگل
  2. /
  3. مقالات
  4. /
  5. آموزشی
  6. /
  7. بیماری جسمی همراه با…
بیماری پس از ترک اعتیاد
بیماری جسمی همراه با بیماری اعتیاد

عوارض ترک اعتیاد بعد از ترخیص از کمپ ترک اعتیاد، اکثر ما از بیماری های دیگری به غیر از اعتیاد رنج می بریم بعضی از آنها ممکن است پیامد مستقیم اعتیادمان باشند یا حاصل اتفاقاتی که در دوران مصرف برایمان اتفاق افتاده است. معمولا پس از ترک مواد مخدر و مواد محرک در کمپ ترک اعتیاد بیماری های جسمی ما شروع به نمو و پدیدار شدن می‌نمایند.

بهبودی کامل بعد ترخیص از کمپ ترک اعتیاد

بعضی دیگر ممکن است ربطی به بیماری اعتیادمان نداشته باشند اما مطمئنا بر بهبودی ما تاثیر می گذارند. بعضی اوقات به نظر می رسد این بیماری ها زندگی ما را تحت سلطه خود درآورده اند.

آموختن اینکه ابزاری که در جلسات بهبودی در کمپ ترک اعتیاد به دست آورده ایم را چگونه برای غلبه بر چالش های دیگر استفاده کنیم، جزئی از زیستن تحت شرایط زندگی است.

بیماری اعتیاد و عوارض ترک آن بعد از بهبودی

زمانی که عذاب می کشیم یا شاهد عذاب کشیدن شخص دیگری هستیم سریع به دنبال منطقی جلوه دادن آن هستیم و سعی می کنیم توضیحی برای آن بیابیم. این انگیزه خوبی است اما ممکن است به انحراف کشیده شود ما در پی توزیع هستیم اما ممکن است در نهایت به سرزنش و قضاوت بپردازیم.

دقیقا در لحظاتی که به آسایش و مواظبت بیشتری نیاز داریم به عصبانیت از خودمان، نیروی برترمان یا کسی دیگر روی می آوریم. چیزی که بیشتر از همه نیازمندش هستیم را پس می زنیم. 

بیماری های جسمی که بعد از ترک اعتیاد بروز میدهند

توهم ما در مورد اینکه چه چیز عادلانه است و چه چیزی عادلانه نیست ما را در حالت رنجش و تاسف به حال خود نگه می دارد. بعضی اوقات که سعی می کنیم از دوستان خود حمایت کنیم و به ایشان کمک نماییم تا به توضیح مناسبی دست یابند، این حس ممکن است به ما دست دهد که داریم بیشتر سرزنش می کنیم.

ما باید دیدگاه خود را کمی تغییر دهیم و در اتفاقات به دنبال درس گرفتن باشیم تا توضیح دادن ممکن است فقط لازم باشد تا سوالاتی که داریم را کنار بگذاریم و فقط روز خود را سپری کنیم.

خدمات-کمپ-ترک-اعتیاد2

حل مشکلات جسمانی و عوارض بیماری های ترک اعتیاد توسط روانشناسان کمپ ترک اعتیاد ازگل

اگر مشکلی برای سلامتی ما پیش آید ما یا می توانیم آن را بپذیریم و اقدامات لازم را انجام دهیم یا تظاهر کنیم که مشکلی وجود ندارد. ما می‌توانیم با کمک گرفتن از پزشک، روانپزشک و روانشناس میتوانیم به راحتی مشکلات جسمانی و عوارض ترک اعتیاد خود را حل کنیم. اکثر اوقات سعی می کنیم که آن را نادیده بگیریم زیرا یا می ترسیم یا نمی خواهیم آسایش خود را برهم بزنیم.

بعضی مواقع ترس از تحت درمان پزشکی قرار گرفتن قابل درک است به خصوص اگر مجبور به استفاده از دارو باشیم. اندازه گیری و وزن کشی بین خطرات و منافع این کار آسان نیست پیدا کردن پزشکی که بتوانیم به او اعتماد کنیم این فرآیند را آسان تر می سازد.

بررسی مشکلات ترک اعتیاد توسط روانپزشکان کمپ ترک اعتیاد

ما باید به دقت بررسی کنیم که عوارض ترک اعتیاد بعد از ترخیص از کمپ ترک اعتیاد و اینکه آیا درمان نکردن یک مشکل به خلق مشکلات بیشتری منتهی خواهد شد؟ سپردن چیزی به نیروی برتر با نادیده گرفتن آن تفاوت دارد زمانی که اقدام لازم را انجام می دهیم و نتیجه را به نیروی برترمان واگذار می کنیم در اصل آن را سپرده‌ایم.

اما اگر مسئولیت و نقش خود را به عهده نگیریم و منتظر یک راه حل جادویی باشیم در اصل بی مسئولیت بوده و بر خلاف قدم سوم رفتار کرده ایم ایمان داشتن با آرزو کردن خیلی تفاوت دارد.

کارکرد 12 قدم در عوارض ترک اعتیاد

ایمان داشتن به خداوند و نیروی برتر می تواند ما را در مسیر بهبودی هموارتر و پویا تر نماید و لزوم کارکرد ۱۲ قدم پس از قطع مصرف از مواد مخدر و محرک در کمپ ترک اعتیاد بر ما روشن می‌گردد.

در زمان مصرف ما اصلا توجهی به بیمارهای جسمی ناشی از عوارض مصرف توجهی نداریم و به محض قطع مصرف پدیدار می‌شوند و مشکلاتمان را دو چندان می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *