کمپ ترک اعتیاد ازگل
مدیریت روابط جنسی پس از ترخیص از کمپ ترک اعتیاد
  1. کمپ ترک اعتیاد ازگل
  2. /
  3. مقالات
  4. /
  5. آموزشی
  6. /
  7. مدیریت روابط جنسی پس…
رضایت زناشویی و عدم گرایش به اعتیاد
مدیریت روابط جنسی پس از ترخیص از کمپ ترک اعتیاد

روابط جنسی پس از کمپ ترک اعتیاد و مدیریت آن را در این مطلب بررسی میکنیم و چگونگی بررسی این مطلب توسط روانشناسان و روانپزشکان مجموعه کمپ ترک اعتیاد میپردازیم.

اگر در اتاقی که مملو از معتادان است ، سوال کنید که آنها چگونه با روابط جنسی آشنا شده اند ، پاسخ های بسیار عجیب و غریبی دریافت خواهید کرد. اکثر ما به نوعی با جنسیت و روابط جنسی خود درگیر هستیم.

کشف این موضوع که چه چیز برایمان درست و چه چیز غلط است چالش برانگیز است. هر یک از ما با جنسیت و روابط جنسی خود، از طریقی خاص کنار می آید.

آموزش های کاربردی 12 قدم درباره روابط جنسی پس از کمپ ترک اعتیاد

کارکرد ۱۲ قدم در کمپ ترک اعتیاد ابزاری برای ما فراهم می کنند تا با گذشته خود کنار بیاییم، و از تاثیرات منفی ای که روابط جنسی بر بعضی از ما داشته رهایی یابیم. ما کار را با پذیرش این موضوع که خیلی چیزها وجود دارد که ما درک نمی کنیم ، شروع می کنیم.

تمایل داشتن به بررسی اینکه چه چیزهایی باعث به وجود آمدن نظرات ما درباره جنسیت خودمان و جنسیته دیگران شده است، به ما کمک خواهد کرد تا باورها و اعتقادات خود را بهتر درک کنیم.

خیلی از ما با روابط جنسی راحت تر هستیم، تا با صمیمیت. ما با مسائلی مانند تنفر از خود، تحقیر دیگران و سو استفاده درگیر هستیم. ممکن است متوجه شویم که ترجیح می دهیم یک رابطه جنسی خطرناک داشته باشیم، تا یک گفتگوی دشوار و سخت.

آموزش های کاربردی روانشناسان کمپ ترک اعتیاد ازگل درباره روابط جنسی پس از کمپ ترک اعتیاد

یک گفتگوی صادقانه و رُک با راهنمایمان یا درمانگر یا روانشناسمان ما را به سطح جدیدی از اعتماد می رساند. زمانی که صمیمیت را در این رابطه تجربه کنیم توانایی ما در صمیمی بودن با شریک زندگی مان و دیگران افزایش می یابد.

برخی از عمیق ترین شرم و خجالت ها که تجربه می کنیم ، از روابط یا مسائل جنسی ای که داشته ایم سرچشمه می گیرد. رفتارهای گذشته ما ممکن است از روی نیاز و اجبار برای به دست آوردن مواد مخدر و محرک و مصرف بیشتر بود، و یا شاید به خاطر اینکه برای به دست آوردن عشق و ایجاد ارتباط بهترین راهی بود که می شناختیم.

سوء استفاده جنسی نیز ممکن است جزئی از داستان ما باشد، که می تواند موضوع بسیار سختی برای صحبت باشد. شاید فکر کنیم که این موضوع فقط برای ما اتفاق افتاده است. برعکس این موضوع در بین معتادان بسیار عادی و معمولی است.

ویزیت بیماران توسط روانشناس-02

آیا آموزش کمپ ترک اعتیاد ازگل درباره روابط جنسی پس از کمپ ترک اعتیاد کاربردی است؟

یافتن کلمات و مکانی امن برای بازگو کردن آن ، می تواند فرق بین زندگی در صلح با خود و یا فرار از گذشته در همه عمر باشد. ما گذشته خود را در کارکرد قدم ها و ارتباط با روانشناس و مددیاران در کمپ ترک اعتیاد نیز بررسی می کنیم و پی می بریم که اتفاقاتی که برایمان افتاده و کارهایی که کرده ایم، ما را به چه شخصیتی تبدیل کرده است.

التیام زمان لازم دارد اما دست یافتنی است. باید حوصله داشته باشیم به تدریج آزادی از زخم های کهنه را تجربه می کنیم. هر قدر که سردرگمی و تناقض در زندگی مان را از سر راه برمی داریم، مقدار باری که به دوش می کشیم کمتر می شود.

مدیریت روابط جنسی در زمان بهبودی بیماران پس از ترک اعتیاد چگونه است؟

ما با روابط خود درگیر هستیم. در جلسات گروهی و یا کارکرد ۱۲ قدم اعضاء با تجربه پیشنهاد می کنند که در سال اول به خود سخت نگیریم؛ رابطه ای برقرار نکنیم و بهبودی را در راس قرار دهیم، اما تعداد کمی از ما به این پیشنهاد عاقلانه عمل می کنیم.

ما وقتی که تازه بهبودی را شروع می کنیم تنها، شهوتی و بدون امنیت هستیم. از لحاظ عاطفی خام هستیم و قضاوت هایمان هنوز اشتباه است. پس از ترک اعتیاد ما بی محابا وارد رابطه می شویم و بعد درک می کنیم که این روابط چقدر چالش برانگیز هستند.

آموزش های روابط زناشویی و جنسی در زمان پاکی پس از ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد ازگل

دو نفر بیمار به سختی می توانند زوج خوبی باشند. ما رابطه تازه و نو را با عشق اشتباه می گیریم و قبل از اینکه طرف مقابل را به خوبی بشناسیم به شدت متعهد می شویم، یا برعکس از ترس تعهد هیچ فرصتی را به طرف مقابل نمی دهیم.

توسط گیر کردن در چرخه ی وسوسه و اجبار، ما راه را برای لغزش کردن باز می کنیم. ما کوشش خود را می کنیم و البته بعضی اوقات اشتباه نیز می نماییم.

خدمات-کمپ-ترک-اعتیاد2

بررسی اشتباهات روابط جنسی پس از کمپ ترک اعتیاد در کمپ ترم اعتیاد ازگل

هر اشتباه برای ما یا هدیه ای دارد یا خطری، ما می توانیم از اشتباهات خود درس بگیریم و از آن استفاده کنیم ، یا اجازه دهیم احساس گناه و پشیمانی گرفتارمان کند و باعث خروج ما از برنامه شود. هر قدر بیشتر از قدم ها و ابزار دیگر بهبودی استفاده کنیم، بهتر می توانیم از اشتباهاتمان جهت پیشرفت سود ببریم.

ما قسمتی از وجودمان را توسط جنسیت خود تعریف می نماییم. برای بعضی این تعریف قسمت اعظمی از شخصیت شان است. به نظر می رسد ما بعضی اوقات از آن به عنوان اسلحه ای جهت توجیه احساسات متفاوت بودن خود استفاده می کنیم.

ما بیشتر مراقب کسانی هستیم که با ما رور است نیستند تا کسانی که سفره دل خود را برایمان می گشایند. در جلسات کمپ ترک اعتیاد علی رغم جنسیتمان پذیرفته می شویم. ما کسانی را پیدا می کنیم که دوستمان دارند و با ایشان علی رغم جنسیتمان یا باورهایمان، احساس راحتی می کنیم.

مدیریت روابط جنسی پس از کمپ ترک اعتیاد

اگرچه بعضی از ما زمانی که به انجمن پیوستیم با هویت جنسی خود راحت و در امان بودیم، اما تعداد دیگری از ما با سردرگمی و گیجی در مورد جنسیت و گرایشات جنسی خود درگیر بودند. ممکن است جهت ادامه مصرف مواد مخدر و محرک یا پذیرفته شدن توسط دیگران، رفتارهایی کرده باشیم که در تعارض با باورها و اعتقاداتمان باشد.

یا شاید همان گونه که به دنبال مواد مخدر می دویدیم به دنبال روابط جنسی نیز دویده باشیم، و در برابر آن احساس عجز و عدم کنترل کرده باشیم. برخی از ما این الگو را در روابط مختلف به کار بردیم و هیچ گاه احساس رضایت نکردیم.

تعدادی از ما روابط جنسی را با صمیمیت اشتباه گرفتیم و آن قدر از احساسات و نیازهای عاطفی دور افتادیم، که تنها به فعالیت های جنسی بسنده می کردیم. این رفتار و الگو ممکن است بعد از شروع بهبودی ما و بعد از ترک مواد مخدر و محرک در کمپ ترک اعتیاد نیز ادامه پیدا کند، و جهت آغاز روابط صمیمی و عاطفی جدید، برایمان ایجاد چالش نماید.

12 قدم کاربردی تا ترک اعتیاد

آموزش مدیریت روابط جنسی پس از کمپ ترک اعتیاد توسط مددیاران کمپ ترک اعتیاد ازگل

برای آن دسته از ما که کار خود را با استفاده از روابط جنسی به پیش می بردیم، ممکن است زمان بیشتری نیاز باشد تا فرق بین رابطه جنسی و صمیمیت را درک کنیم. کار بر روی این گونه مسائل به زمان نیاز دارد، به راهنما، روانشناس، مددیاران، پزشک و دوستان نزدیک خود اعتماد کنید.

تمایل داشته باشید تا پیش فرض ها و افکار خود را به چالش بکشید، به فرآیند بهبودی و در نهایت خویشتن پذیری ایمان داشته باشید.

در ادامه درمان با دقت بیشتری به روابطمان می پردازیم مسئله ای که به آن خواهیم پرداخت این است که چگونه بیاموزیم در جسم خود زندگی کنیم و واقعیت جنسی خود را شناسایی کنیم ما می خواهیم یاد بگیریم که چگونه مسائل جنسی خود را به طریقی سالم و راضی کننده بیان کنیم.کاری که در دوران اعتیاد فعال برایمان غیرقابل تصور بود.

مدیریت رواط جنسی در دوران پاکی بیماران کمپ ترک اعتیاد

رابطه جنسی در دوران پاکی متفاوت است زمانی که دیگر نه کرخت هستیم و نه به طور مصنوعی تحریک شده ایم تجربه متفاوت خواهیم داشت و همین طور حضوری متفاوت برای طرف مقابل خود البته بعضی اوقات این شرایط می تواند ترسناک یا به نوعی معتاد گونه هیجان انگیز باشد.

لذت بردن از روابط جنسی، بدون اینکه به آن به عنوان ابزاری برای معامله یا کسب قدرت نگاه کنیم، می تواند یک رهایی بزرگ باشد. برای برخی از ما رسیدن به این شرایط بیشتر از دیگران زمان می برد. ما می توانیم از خود و از یکدیگر در لحظه لذت کامل ببریم و وصل شدن واقعی را یاد بگیریم. ما می توانیم صمیمی باشیم.

عملکرد کمپ ترک اعتیاد ازگل درباره روابط جنسی پس از کمپ ترک اعتیاد

ما می توانیم رک و واقعی باشیم. دیگر لازم نیست از یکدیگر به عنوان یک ماده مخدر استفاده کنیم. وقتی که با یکدیگر مانند انسان رفتار کنیم، به احترام و به وقار دست پیدا کنیم. یکی از مهم ترین مسائلی که ما باید پس از ترخیص از کمپ ترک اعتیاد و ترک مواد مخدر و محرک مراقب آن باشیم موضوع مدیریت مسائل جنسی است.

و بهترین راهکار آن ارتباط قوی با روانشناس، مددیار، پزشک، روانپزشک و دوستان بهبودی است. شرکت در جلسات بهبودی می‌تواند به ما کمک کند تا این موضوع را بهتر کنترل و مدیریت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *