کمپ ترک اعتیاد ازگل
کنترل هیجان پس از ترخیص از کمپ ترک اعتیاد
آموزش‌های کمپ ترک اعتیاد
کنترل هیجان پس از ترخیص از کمپ ترک اعتیاد

آموزش‌های کمپ ترک اعتیاد بعد از ترک اعتیاد به مواد مخدر و محرک و دوران سم زدایی و مدت ها پس از برطرف شدن وسوسه مصرف، برخی از ما هنوز به دنبال حال کردن به روش های مختلف هستیم.

اگرچه انگیزه برای هیجان داشتن باعث می شود تا زندگی کامل، هیجان انگیز و سراسر ماجرا داشته باشیم، و همین طور نیز باعث می شود تا بدون ترس ریسک کنیم و به دنبال فرصتی باشیم تا کارهایی را انجام دهیم که همیشه خواهانش بودیم.

آموزش‌های کمپ ترک اعتیاد برای کنترل هیجانات و وسوسه های بعد از ترخیص

اما به نظر می رسد که بعضی مواقع به آدرنالین تولیدی جسم خود نیز وابسته و معتاد می شویم، و جهت تولید آن به قمار، رابطه جنسی، یا مواردی از این دست روی می آوریم و چنان سریع در سراشیبی تند آن پیش می رویم که عقب نشینی بسیار سخت می شود.

ممکن است جهت پر کردن خلا درونی خود و یا بلوکه کردن احساساتمان به رفتارهای خطرناک روی آوریم تا افکارمان را منحرف سازیم. به عهده ما است تا بین حال کردن مخرب از راه های مختلف با داشتن زندگی کامل و هیجان انگیز، تعادل برقرار کنیم.

کلاس های کمپ ترک اعتیاد در مورد روابط اجتماعی پس از ترک اعتیاد

تعداد قابل توجهی از ما به ورزش در سطح حرفه ای علاقه مند هستند. یکی از بچه های بهبود یافته که تعطیلات آخر هفته را به یخ پیمایی در یخچال های طبیعی می گذراند، می گفت که: در لحظاتی که واقعا بر لبه بین مرگ و زندگی قرار می گیرم و حتی مطمئن نیستم که مکانی برای برداشتن گام بعدی پیدا می کنم یا خیر، احساس می کنم که در لحظه حضور دارم.

دیگر در مورد صورت حساب و همسر و کار فکر نمی کنم، و احساس می کنم که زندگی چقدر خوب است و چطور باید آن را حفظ کنم.برخی از ما به ورزش های رقابتی و یا بدنسازی رو می آورند و نسبت به آن بسیار علاقه مند و هیجان زده هستند. ما عشق و تعهدی به این فعالیت ها پیدا می کنیم، که در دوران اعتیاد از بین رفته بود.

خدمات-کمپ-ترک-اعتیاد2

چگونه با ایجاد انگیزه برای پاک ماندن بیمار کمک کنیم؟

ما آزادیم تا کارها و چیزهای جدیدی را امتحان کنیم. خیلی از ما علاقه مند و طرفدار موتورسواری هستیم، و این انگیزه ممکن است ما را به سمت موتورسواری سوق دهد. ما احساس آزادی، قدرت و خطرپذیری را دوست داریم. بعضی از ما با ماشین خود، تند رانندگی می کنیم و با خود فکر می کنیم که هیجانش، نه فقط در تند رفتن بلکه در خلاف کردن و گیر نیفتادن است.

البته ممکن است فکر کنیم که ما این گونه نیستیم، تا روزی راهنمای مان به ما پیشنهاد می کند که برای نمونه، فقط یک هفته کلیه قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنیم. در حالی که بعضی از ما در طول بهبودی خود روش های قابل قبولی پیدا می کنند تا به حال کردن ادامه دهند، بعضی دیگر به نتیجه می رسند که باید بعد از مدتی آرام گیرند. تا بیش از این خرابی به وجود نیاورند.

شیوه درست کنترل تخلیه انرژی در کلاس آموزشی کمپ ترک اعتیاد بعد از ترخیص

بعضی اوقات اگر انرژی خود را تخلیه نکنیم دچار اضطراب و نگرانی می شویم، باعث تعجب می شود وقتی که می فهمیم اضطراب از همان منبعی سرچشمه می گیرد که اشتیاق سرچشمه می گیرد. این انرژی اگر در مسیر درست قرار گیرد، بسیار مفید و در غیر این صورت بسیار مخرب است.

همان نیرویی که می تواند باعث رفتارهای مخرب ما شود، نیز می تواند سبب هیجان، خلاقیت و همت بلند ما شود، و ما را به سمت ماجراجویی یا آشفتگی بکشاند. مانند خیلی مسائل دیگر که در مورد خود کشف کرده ایم، این نیز می تواند هم یک نقص باشد و هم یک حُسن.

پاک ماندن با آموزش‌های کمپ ترک اعتیاد بعد از ترخیص

یکی از اعضا می گفت: که زمانی خود را غرق در ترسی خودمحورانه یافتم، ریسک هایی می کردم که می توانست باعث از دست دادن همه چیز شود، لبه پرتگاه می زیستم ولی هنوز پاک بودم و چیزی به غیر از وحشت مصرف را احساس می کردم.

من خلاء درونی خود را توسط قمار، خرید ، یا هر چیز دیگری که به من احساس قدرت می داد، پر می کردم، در حالی که عاجز بودم. حال که می توانم خود را واضح تر ببینم، درک می کنم که باید در درمان بیماری خود جدی تر باشم و ذات مرگ آور آن را به خاطر داشته باشم.

جلسات درمانی ترک اعتیاد

کمپ ترک اعتیاد به بیماران می آموزد که چگونه بعد از ترخیص پاک ماندن را حفظ کنند

بعضی اوقات ممکن است احساس کنیم که دو دست به بهبودی چسبیده ایم. زمان هایی وجود دارد که ما به سختی و با تخریب بسیار از روی نقص های خود عمل می کنیم، تا وسوسه ای را از سر بگذرانیم.

زمان های دیگر ترس از بیماری ما را به سمت دست و پا بستگی کامل، اجتناب از هر نوع تغییر یا ترس از هر چیز تازه ای به پیش می راند، برای اینکه فکر می کنیم هر چیزی که ما را از روال عادی و روزمره جدا سازد، می تواند برایمان خطرناک باشد.

کمپ ترک اعتیاد ازگل و آموزش های تیم درمانی

اما بهبودی به معنی جاخالی دادن نیست: وقتی که می دانیم که زندگی ما تحت مراقبت نیرویی مهربان و بزرگ تر از خودمان است، قادر خواهیم بود که رها کنیم. بعضی از ما این حالت را به طور واضح و مشهود اجرا می کنیم، و به پرش با چتر و یا بانجی (پرش از ارتفاع بلند با طناب) روی می آوریم تا ایمان خود را به وضوح ثابت کنیم.

اما برای اکثرمان، رها کردن به این صورت نمایشی و مهیج نیست. ما زندگی را در قالب یک ماجرا تجربه می کنیم و تمایل به کار بستن این اصل را در شرایط مختلف زندگی پیدا می کنیم.

آموزش‌های کمپ ترک اعتیاد توسط تیم متخصص پزشکی و مددیاران کمپ ترک اعتیاد ازگل برای پاک ماندن بیماران

معمولا و در اغلب موارد با خودمحوری میخواهیم خود را به دیگران با روش های مختلف و بدون مشورت با روانشناس، پزشک، مددیاران و دوستان بهبودی در کمپ ترک اعتیاد ثابت کنیم که اکثرا هم شکست خورده ایم و هیجانات خود را به شکل های مختلفی بروز میدهیم، هیجانات و ماجراجویی های ما همیشه کار دست ما داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *