کمپ ترک اعتیاد ازگل
تاثیر امید در کمپ ترک اعتیاد
امید در کمپ ترک اعتیاد
تاثیر امید در کمپ ترک اعتیاد

امید در کمپ ترک اعتیاد تمرین پذیرش، عشق و مهربانی به ما کمک میکند تا خود را بی قید و شرط بپذیریم هر قدر که ایمان ما قوی تر شود، به همان نسبت معنی عمل کردن از روی نیت خیر برای ما تغییر می‌کند ما دیگر از بیماری خود یا شرایطی که در بهبودی داریم به عنوان یک بهانه جهت توجیه رفتار بد خود استفاده نمکنیم. بهبودی ما دائم توسط چیزهای جدیدی که می آموزیم، غنی تر می‌شود.
ما با خودمان با تمام چیزهای که بدست آورده ایم، از دست داده ایم، آموخته ایم و یا همانی که هستیم، آشتی میکنیم و در صلح و آرامش خواهیم بود. (ترک اعتیاد) ما سپاس گزار رویدادهای که در زندگی، ما را به نقطه فعلی رسانده خواهیم بود. این فرآیند نیرویی برتر از خودمان است. و پاداش باقی ماندن در این فرآیند در صلح و آشتی بودن با خود واقعیمان خواهد بود.

افزایش امید به ترک اعتیاد با خویشتن پذیری

خویشتن پذیری در طول زمان تغییر می‌کند ما یاد میگیریم که با ضعفهای اخلاقی و نقصهای خود کنار بیایم و زندگی کنیم. (ترک شیشه) ما در می یابیم احتمال برطرف شدن نقصهایی که میپذیریم و عفو میکنیم، بسیار بیشتر آنهایی که بر علیه شان میجنگیم و سعی میکنیم آنها را کنترل کنیم. ما ممکن است موانعی که سره راه ما هستند را با نقصهای خود اشتباه بگیریم.
یاد گرفتن اینکه توجه مان را بر روی داشته ها و اهدافمان متمرکز کنیم و آن را دور از نقص ها و وسوسه هایمان نگه داریم باعث رسیدن به آزادی بیشتری می‌شود. کم کم باور میکنیم که این حال و هوای خوب و مثبت ظاهری و خیالی نیست.

کنترل احساسات در کمپ ترک اعتیاد

(درمان اعتیاد) احساساتمان مانند گذشته ما را نمی‌ترسانند و به نظر خیلی سریع تر برطرف می‌شوند. ما می‌دانیم که ممکن است نتوانیم احساساتمان را سریع عوض کنیم اما می‌توانیم رفتارمان را تغییر دهیم حال و هوای ما از اعمال‌مان نشات می‌گیرند زمانی که کار صحیح را انجام می‌دهیم، احساس خوبی به ما دست می‌دهد.
شخصی که در آیینه میبینیم، ممکن است شباهت خیلی کمی داشته باشد به شناختی که اطرافیان و مردم از ما دارند. زمانی که ما در دام خودمشغولی، گرفتاریم ممکن است اصلاً متوجه نباشیم که چه خساراتی به اطرافیان یا حتی به خودمان میزنیم.
به همان شکل هم وقتی دست یاری به سوی کسی دراز میکنیم، ممکن است از تاثیر مثبتی که بر روح خودمان و دنیای دور و بر میگذاریم آگاه نباشیم.

تاثیر امید در کمپ ترک اعتیاد

افزایش امید در کمپ ترک اعتیاد

ممکن است فکر کنیم که ما اوایلی هستیم که به انجمن پیوستیم و تشخیص ندهیم که اصولی را که تمرین کرده‌ایم به قسمتی از وجودمان تبدیل شده اند. ما به راهنما و دوستان خود اعتماد میکنیم تا تغییراتی که در وجود خودمان نمیتوانیم ببینیم را به ما نشان دهند.
(کمپ شمال تهران شرق تهران) اهمیت دادن به شرایط روحانیمان مانند نظافت کردن خانه است اگر بخواهیم از منافع آن سود ببریم باید بطور مستمر این کار را انجام دهیم. هر قدر که بیشتر بطور روزانه به این مسئله بپردازیم به نظافت اساسی کمتری نیاز خواهیم داشت و اگر هم نیاز به آن باشد درد کمتری خواهیم کشید ما مسئول بهبودی خود هستیم اما این کار نباید به یک کار طاقت فرسا و بی انتها تبدیل شود یکی از اعضاء مشارکت می‌کرد. زمانی بود که من از قدم کار کردن، تنفر داشتم و این کار برایم مثل یک تنبیه بود.

تاثیر جلسات 12 قدم ماتریکس بر ترک اعتیاد

اما در حال حاضر از اینکه بر روی بهبودیم کار کنم هیجان زده میشوم، برای اینکه میدانم قدم ها راه رسیدن به آزادی هستند.
(مرکز ترک اعتیاد ۱۲ قدم ماتریکس) بهبودی هیچگاه درداور نیست، بلکه سر باز زدن از بهبودیست که آزار دهنده است. زمانی که از بهبودی دور میشویم و برعکس باورهایمان رفتار می کنیم، درد میکشیم تحریف کردن باعث مصرف می‌شود ما جلب مسائل و چیزهایی می‌شویم که قوه ادراک ما را تحریف و غیر طبیعی می‌کند.
از مصرف ما مخدر گرفته تا رنجش سلامت عقل یعنی زندگی در هارمونی با واقعیت ها. زمانی که ما از لحاظ روحانی بیدار هستیم تمایل داریم تا مسائل را شفاف ببینیم.

کنترل احساسات در کمپ ترک اعتیاد

علیرغم اتفاقاتی که دور و برمان می‌افتند ما می‌توانیم تشخیص دهیم کدام عادات فکری ما باعث برگشت مجدد به یک احساس مشاد می‌شوند این احساسات می‌توانند مشابه، باشند تا زمانی که ما بر روی‌ام نامی بگذاریم، مثل: “هیجان” یا “وحشت انتخاب چگونگی تربیت تجربه هایمان، به ما در انتخاب چگونگی تجربه زندگی حق انتخاب می‌دهد.
(کمپ شمیرانات) اجازه دادن به خودمان برای اینکه خوشحال باشیم، می تواند فرآیندی طولی باشد و همیشه به نوعی ادامه دارد بعضی از ما از راضی و خرسند بود می‌ترسیم، مبادا به خود خشنودی منتهی شود.

پاک-شدن-در-کمپ-ترک-اعتیاد

آموزش امید در کمپ ترک اعتیاد

بعضی دیگر می ترسیم که اگر راضی باشیم، دیگر چیزی باقی نماند تا برای رسیدن به آن سعی کنیم پی بردن به اینکه چه چیز ما را واقعاً خوشحال می‌کند سخت است، به خصوص اگر لذت جویی در ما با رفتارهای مخرب درهم آمیخته باشد، که باعث خواه شد رسیدن به تعادل برای ما به یک چالش تبدیل شود. یکی از اعضاء میگفت ابتدا که پاک شده، بودم حتی افتادن یک برگ از درخت بره غمناک بود احساس می‌کردم برای دست یافتن به هر نوع لذتی خیلی ناشي هستم.

امید در کمپ ترک اعتیاد با عشق ورزی نسبت به خود و دیگران

فکر می‌کردم از لذت بردن باید دست بکشم تا بتوانم پاک بمانم چیزی که ما در جلسات در مورد عشق یاد می‌گیریم ما را آماده برقراری ارتباط می‌کند. ما ممکن است عاشق، شویم خانواده تشکیل دهیم و یا به خانواده‌ای که ترک کرده بودیم دوباره بپیوندیم.
بعضی از ما کشف می‌کنیم که استعداد لازم جهت اعانه کمک به دنیا را به طرق دیگر داریم مثلاً از طریق خلاقیتمان، همدلی‌مان و یا از طریق توانائی معتادگونه خود جهت تمرکز بر یک مسئله خاص و پیگیری آن تا زمانی که به سرانجام برسد. (ترک هروئین) در عوض مهارتهای که در باقی زندگی یاد می‌گیریم تبدیل به ابزاری جهت استفاده در پیام رسانی ما می‌شوند.

برگزاری جلسات افزایش انگیزه و امید در کمپ ترک اعتیاد

وقتی که در جلسات بطور فعال باقی میمانیم در می‌یابیم که دارای چیزهای ارزشمندی جهت اعانه به دنیا هستیم. ممکن است در ابتدا نتوانیم متوجه همه این تغییرات، شویم اما به نوعی آن را میکنیم و این امید برایمان بوجود می‌آید که زندگی در حال تغییر است.
کمپ ترک اعتیاد ازگل با برگزاری جلسات فردی و گروهی توسط تیم متخصص روانشناس و روانپزشک مجموعه و برگزاری جلسات 12 قدم ماتریکس کمک شایانی به افزایش انگیزه و امید در کمپ ترک اعتیاد برای بیماران می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *