کمپ ترک اعتیاد ازگل
ناتوانی پس از ترک اعتیاد
مشاوره-درمانی-دردهای-ترک-اعتیاد
ناتوانی پس از ترک اعتیاد

ناتوانی ترک اعتیاد یکی از خواندنی های ما به نام فقط برای امروز می گوید که سعی خواهم کرد از زاویه بهتری به زندگی نگاه کنم اگرچه اکثر ما معتادها از تغییر اجتناب می کنیم، اما خوب می دانیم که تغییر در درکمان از زندگی توسط تغییر دیدگاه هایمان بسیار مفید خواهد بود.

هیچ چیز به اندازه تجربه از کار افتادگی نمی تواند دیدگاه ما را تغییر دهد، شانس اینکه در طول زندگی از کار افتادگی را تجربه کنیم زیاد است حال یا برای مدتی کوتاه یا به شکلی که زندگی مان را به صورت دائم تغییر دهد.

در هر صورت درسی که از تجربه آن می گیریم می تواند باعث پر بار شدن زندگی و درک وسیع تر ما از آن گردد. حتی اگر باعث تقلیل حق انتخاب های ما شود. 

ازکار افتادگی و ناتوانی در کمپ ترک اعتیاد

ما می دانیم که بهبودی مان در راس قرار دارد اما زمانی که با از کار افتادگی سر و کار داریم به چیزی بیش از آن نیاز داریم تا هر صبح را شب کنیم. بعضی از ما با از کار افتادگی دائم وارد بهبودی شدیم تجربه در کمپ ترک اعتیاد به ما نشان داده که هر معتادی می تواند بهبود یابد و چالش های مضاعف مانند از کار افتادگی نمی تواند سد راه ما شود.

همان گونه که یکی از اعضاء در جلسات بهبودی کمپ ترک اعتیاد مشارکت می کرد که من می دانم که هرگز امکان بهبودی از نابینایی به آن شکلی که این برنامه بهبودی از اعتیاد را در اختیارم قرارداده است، برایم وجود ندارد اما درک من از این ناتوانی می تواند بهتر شود و در نتیجه روحیه ام قوی تر.

آیا در کمپ ترک اعتیاد دردها کمتر می شود؟

درست مانند اعضایی که بینا هستند، همه چیز برای من هم به خویشتن پذیری ختم می شود من فقط باید کمی بیشتر پذیرش داشته باشم. در بین بهبودی یافتگان و رها شدگان از مواد مخدر و محرک در کمپ ترک اعتیاد ضرب المثل معروفی است که می گوید برای محدودیت های خود دلیل و استدلال بیاور تا همیشه با تو باقی بمانند.

ما بهبود یافتگان ممکن است ما به طرز دردناکی از محدودیت ها و ناتوانی خود آگاه باشیم آنقدر که نتوانیم حتی درد نکشیدن را تصور کنیم. ما برای توانایی های از دست رفته خود ماتم می گیریم و از آینده ترس داریم بعضی از ما برای درخواست کمک از دیگران با خود کشمکش دارند.

ناامیدی و یاس حاصل از مسائل کوچک مانند ناهمواری پیاده رو یا بستن دکمه پیراهن و مواردی از این قبیل که برای دیگران خیلی ساده و پیش پا افتاده است می تواند دلسردکننده و طاقت فرسا باشد. ممکن است از مقدار وقت و انرژی که برای کار انجام کارهای ساده به هدر می رود تعجب کنیم.

سپاس گذاری در زمان ترک اعتیاد باعث آسودگی و آسایش خاطر می شود.

در این گونه شرایط حتی صحبت درباره سپاسگزاری می تواند مضحک و عصبانی کننده باشد ممکن است با خود فکر کنیم دیگران چه می فهمند آنها شرایط مرا درک نمی کنند تعصب به حال خود برای ما خطرناک است چه آن زمانی که احساس می کنیم حق جانب ماست چه زمانی که می دانیم کاملا بی مورد است و در هر دو صورت می تواند باعث مرگ ما شود.

اگر مدتی است که در برنامه هستیم می دانیم که سپاسگزاری همیشه کوتاه ترین راه برای رسیدن به آسودگی و آسایش خاطر است. بعضی از ما رها شدگان از دام اعتیاد و مواد مخدر و محرک سپاسگزاریم زیرا می دانیم شرایط می توانست از این بدتر باشد و از کمک به دیگران یا حتی آگاهی و التفات نسبت به کسانی که با مشکلات بزرگتری درگیر هستند، آسایش خاطر می یابیم.

البته برای بعضی ممکن است این حرف یک دلداری و تسلی خاطر ناچیز باشد اما اگر به چیزهایی که داریم توجه کنیم به طور حتم سپاسگزار خواهیم بود که می توانیم با افرادی که برا مان اهمیت قائلند و رابطه ای که با نیروی برتر داریم آغاز کنیم.

چگونگی-رفتار-با-فرد-معتاد

فهرست سپاس گذاری ابزار حیاتی در کمپ ترک اعتیاد

یک فهرست سپاسگزاری می تواند ابزاری حیاتی در این گونه شرایط باشد یکی از اعضای قدیمی در جلسات بهبودی کمپ ترک اعتیاد غرغرکنان می گفت اگر نمی توانی چیزی برای سپاسگزاری پیدا کنید شکرگزار این مسئله باشید که در حال سوختن در آتش نیستید و کارتان را از آنجا پی بگیرید.

آموختن کمک به اعضایی که نیازهای مضاعف دارند نیز یک راه دیگر است ما می توانیم با ایشان همدلی کنیم و به جای این که با خود فرض کنیم که نیازشان چیست بپرسیم چگونه می توانیم به ایشان کمک کنیم. ما درمی یابیم که مساعدت و کمک ساده اما قابل اتکا و بدون هیاهو و سر و صدا می تواند روشی مناسبی جهت بروز عشق و پذیرش باشد.

شاید مجبور باشیم تا عادات و سیاست ها را تغییر دهیم یا تعدیل کنیم تا به عضوی علی رغم محدودیت جسمی که دارد اجازه تجربه کردن لذت خدمت را داده باشیم. از کا افتادگی یا نقص عضو ما را برای خدمت کردن سلب صلاحیت نمی کند برعکس ممکن است ما را نسبت به نیازهای اعضاء و موانع سد راه معتادان در حال عذاب آگاه تر سازد.

بهبودی ناتوانی ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد

راه های بی شماری در برنامه بهبودی جهت ادای دین وجود دارد فقط لازم است برای بهترین نوع خدمتی که می توانیم انجام دهیم کمی خلاقیت به خرج دهیم وقتی که فراتر از مشکلات خود بنگریم و سعی در کمک به دیگران داشته باشیم الگویی قدرتمند و مناسب از تعهد و تمایل هستیم.

ما ممکن است در مورد مسئله قابلیت دسترسی به جلسات حساس باشیم حتی اگر این موضوع برای مدتی کوتاه بر ما تاثیر داشته باشد. مثلا به این موضوع توجه کنیم که در لیست جلسات آیا ذکر شده که کدام جلسه برای ورود صندلی چرخده مناسب است با دقت بیشتری شروع به بررسی مواردی می کنیم که یک جلسه را امن و مناسب می کند.

برای بعضی از ما جلسه ای که هم سطح خیابان و مناسب ورود صندلی چرخدار است اما دستشویی آن در طبقه بالا قرار دارد ممکن است همان قدر غیرقابل دسترسی به نظر آید که جلسه ای که در کره ماه تشکیل می شود.

استفاده از تجربیات افراد پاک شده در درمان ناتوانی ترک اعتیاد

زمانی که ما تجربه و آگاهی شخصی خود را با خدمت در برنامه بهبودی درمی آمیزیم کمک می کنیم تا از دسترسی معتادان به پیام بهبودی علی رغم قابلیت تحرک ایشان یا هر نوع مشکل در دسترسی به جلسات اطمینان حاصل شود و از این طریق مشکل ما ممکن است به انجمن در کل کمک کند تا در پیام رسانی هر چی هر چه موثرتر عمل کند.

در زمان هایی که به کمک احتیاج داریم متوجه می شویم که اعضاء در حال بهبودی همیشه آماده کمک هستند ، البته ممکن است از افرادی که انتظار داشتیم یا دلمان می خواست نباشند. تعجب خواهیم کرد از این که چه کسانی در این لحظات به ما کمک کنند به کمکمان می آیند و چه کسانی نه.

گمنامی در درون انجمن به این معنی است که ما همگی با هم برابر هستیم. هر یک از ما دارای توانایی ارزشمند و محدودیت های تاسف آور هستیم و به کمک هم دیگران می توانیم کارهایی را انجام دهیم که تنها هرگز قادر به انجامشان نیستیم ما به خود اجازه صادق بودن با کسانی که حاضرند به ما کمک کنند را می دهیم به جای اینکه بخواهیم بر دلسردی خود از کنیم کسانی که در کنارمان حضور ندارند، تمرکز کنیم.

درمان دردهای ترک اعتیاد با جلسات درمانی و ویزیت پزشک عمومی

رسیدن به اهداف و آرزو ها بعد از ترخیص ار کمپ ترک اعتیاد

اگرچه ممکن است آرزو داشته باشیم تا دیگران طبق دلخواه و توقع ما عمل کنند اما نمی توانیم معجزات کوچکی مانند اینکه کسانی که انتظار نداشتیم قدم جلو می گذارند و کمک های بزرگی به ما می کنند، را نادیده بگیریم.

مشارکت و اهمیت دادن به دیگران درخواست کمک و کمک به دیگران در حد توان همگی درس هایی هستند که ما در برنامه بهبودی می گیریم و ابزاری قوی هستند که ما می توانیم خارج انجمن نیز از آنها استفاده کنیم ما ممکن است رابطه و اتصال جدیدی با افرادی که با مشکلات جسمی دست به گریبان هستند احساس کنیم و ببینیم که تجربه مشترک ما باعث نزدیکی بیشتر به ما گردیده است.

ما ممکن است درون انجمن یا خارج آن از بودن با کسانی که مشکل و موردی مشابه ما دارند و با آن کنار آمدن احساس آسایش بیشتری کنیم. غرور ما می تواند از مشکلات جسمی که داریم نقص بزرگ تری باشد. غرورمان به ما می گوید که باید همیشه خوب به نظر برسیم و مشکل جسمی که داریم استیل و کلاس ما را خراب می کند.

علت های ترس و گوشه گیر شدن بعد از ترک اعتیاد

شرم خجالت یا عدم تمایل برای دیده شدن با یک مشکل جسمی می تواند ما را از انجام کارهایی که در توانمان هستند بر حذر دارد یا سد راه ما برای زندگی و لذت بردن از آن شود. نقص جسمی ما اگر به آن اجازه دهیم می تواند تبدیل به بهانه ای برای انزوا گوشه گیری و ترس شود.

به آهستگی درمی یابیم که ناتوانی و مشکلی که به اجبار عادات ما را تغییر داد باعث تغییر زاویه دید ما از دنیا نیز شده است. حال به جزئیاتی دقت می کنیم که قبلا نمی کردیم و با افرادی رابطه برقرار میکنیم که قبلا نادیده می گرفتیم. وقتی آهنگ زندگیمان تغییر می کند حاصل آن نیز تغییر خواهد کرد.

یاد می گیریم به جای افراد در مورد محدودیت های خود آنها را بپذیریم و به دنبال ایجاد مهارت خود در زمینه های جدید باشیم. برای چندمین بار درک می کنیم که بهترین هدایا ممکن است در بدترین بسته بندی به ما اهدا شود.

اشتیاق به درس گرفتن از هر تجربه ای مخصوصا از همدردانمان در جلسات و کمپ ترک اعتیاد و ارتباط با روانشناس به ما کمک می کند تا بتوانیم دوران سخت را پشت سر گذاریم در حالی که آگاهی از این مسئله که تنها نیستیم شرایط را برای ما آسان تر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *