کمپ ترک اعتیاد ازگل
رابطه آگاهانه پس از ترک اعتیاد
12 قدم تا ترک اعتیاد
رابطه آگاهانه پس از ترک اعتیاد

آگاهی پس از ترک اعتیاد و آموزش آن در کمپ ترک اعتیاد، ما نمی توانیم دیگران را دوست داشته باشیم مگر اول خود را دوست داشته باشیم، حقیقت ندارد. برعکس این دقیقا کاری است که ما انجام می دهیم. ما همدلی را تجربه می کنیم، که کم کم به چیزی بزرگتر تبدیل می شود.

سپس به آهستگی با خودمان نیز رابطه بر قرار میکنیم، و چیزهایی که در ما حس انزجار از خود و تمایل به خراب کردن خود را به وجود می آورند ار سره راه برمیداریم. ما پس از ترک اعتیاد یاد میگیریم با آگاهی کامل عشق بورزیم، محبت کنیم، همدلی و همیاری کنیم، به تازه واردان عشق بورزیم و در آغوشمان بگیریم این نوع آگاهی با تمرین و تکرار میسر است.

یادگیری در مورد رابطه های آگاهانه در کمپ ترک اعتیاد

ما یاد میگیریم که به دیگران عشق بورزیم، اما تا زمانی که یاد نگیریم که چطور با خود و نیروی برتر مان رابطه برقرار کنیم، با روابطمان با ایشان دست به گریبان خواهیم بود. در عوض رابطه ما با خودمان و با نیروی برترمان، توسط رابطه ما با دیگران غنی و آگاهانه میشود.

ما یاد میگیریم تا به روحانیت و معنویت یکدیگر احترام بذاریم همگی ما تفکر و احساسات خاص خود را داریم. زمانی که تشخیص دهیم هر یک از ما تحت مراقبت نیروی برتری مهربان هستیم، آنگاه میتوانیم یکدیگر را همان گونه که هستیم بپذیریم و تشخیص دهیم که هر یک از ما باید راه و طریق خاص خود را در پیش بگیریم.

اگر راهمان بر پایه و اساس اصول روحانی باشد، راهنمای بسیار خوبی برایمان خواهد بود. آموختن اینکه چگونه واکنش های خود را کنار بگذاریم و واقعیت را بپذیریم، باعث انعطاف بیشتر ما میشود و انگاه قادر خواهیم بود تا چالش هایی که در روابط مان به وجود می‌آید را برطرف کنیم.

آموزش آگاهی پس از ترک اعتیاد در جلسات کارکرد 12 قدم

و از آنجا که بهبودی پیشرونده است، ما باید به کارکرد قدم ها ادامه دهیم تا جزییات بیشتری از وجود ما آشکار گردند. ما با قصد و نیتی خود آشنا می شویم. ما بهتر میتوانیم صدای درون و ندای وجدان مان را بشنویم، و به غریزه و شعور خود گوش فرا دهیم. معتادانی که تا رسیدن به بهبودی دوام می‌آورند دارای غریزه ای قوی هستند اما در طول مدت به خود قبولانده ایم که به آن اعتماد نکنیم.

آموختن اینکه چگونه بین ندای بصیرت خود با صدای بیماری مان تفاوت قائل شویم ، چیزی نیست که بتوان توضیح داد، ما از طریق مراقبه و گوش کردن به تمرین خود و نیروی برتر مان به آن دست خواهیم یافت ما در کمپ ترک اعتیاد تجربه خود را با روانشناس و راهنمای خود در میان میگذاریم و او به ما کمک می‌کند تا در یابیم که آیا غریزه ما به درستی در خدمتمان هست یا نه.

آگاهی ما درباره انتخاب ها و رفتارمان پس از ترک اعتیاد

آگاهی ما درباره انتخاب ها، انگیزه ها و رفتار های مان افزایش میابد. ما با افکار مان در حین تصمیم گیری آشنا میشویم، و میتوانیم بین تفکر و جهت تصمیم گیری با عمل یا عکس العمل نشان دادن لحظه‌ای تفاوت قائل شویم. گوش فرا دادن به بصیرت به این معنی است که میتوانیم با دیگران رک و راست باشیم بدون اینکه خام و بی پروا باشیم.

ما یاد میگیریم که به بصیرت مان اعتماد کنیم و به احساسات خود احترام بگذاریم. رابطه آگاهانه ای که از آن در قدم یازدهم صحبت میکنیم به معنی رابطه با نیروی برترمان است. صمیمیت نیز رابطه آگاهانه با یک انسان است. ما به یکدیگر وصل میشویم، زمانی که با یکدیگر صمیمی میشویم قادر خواهیم بود نیکی و خوبی را در طرف مقابل و همچنین در خود شاهد باشیم. زمانی که با آنها هستیم به ایشان و خود توجه میکنیم.

در کمپ ترک اعتیاد چه آموز هایی درباره آگاهی پس از ترک اعتیاد داده می شود.

در کمپ ترک اعتیاد زمان های که دیدن یک عضو که با مشکل فراوان در نهایت سی روز پاکی خود را جشن میگیرد باعث شادی و نشاط ما می‌شود یا وقتی که کلمات خوب و مناسب را بر زبان می آوریم که نمی‌دانستیم حتی قادر به گفت نشان هستیم، و زمانی که با یک انسان دیگر ارتباط حقیقی برقرار میکنیم که باعث شود حس کنیم چیزی در درون ما تغییر کرده است، آنگاه است که شاهد عشق در عمل هستیم و میبینیم که عشق در ما جاری شده و ما را تبدیل به انسان بهتری نموده است.

هریک از روابط ما به ما یاد میدهد که چگونه روابط دیگرمان را بهتر و قوی تر کنیم، البته اگر گوشمان برای فرا گیری باز باشد در عوض تمامی این روابط ما را به رابطه با خودمان باز میگرداند. درست همانگونه که نمیتوان گفت یک ضلع هرم از ضلع دیگر مهم تر است، ما نیز نمی‌توانیم بگوییم که یک رابطه از رابطه دیگر مهم تر است.

12 قدم کاربردی تا ترک اعتیاد

اهمیت آگاهی پس از ترک اعتیاد

در واقع هرمی که در سنبل برنامه بهبودی است نیز در مورد روابط است، روابط با خود جامعه خدمت و خداوند که همگیشان ریشه در میان خیر دارند و اینها روابطی هستند که ما را به آزادی می‌رسانند. ظرفیت ما برای عشق نسبت به کوشش ما برای نشان دادن آن و تمایل مان جهت پذیرش عشق رشد میکند.

همراه با رشد ظرفیتمان برای عشق، چیز دیگری که هیچ وقت حتی فکر نمی کردیم آن را بخواهیم در ما رشد خواهد کرد، یعنی: احساس اینکه زندگی برای ما هدف و معنی پیدا کند، همه خساراتی که زده ایم همه درد و رنجشی که تحمل کرده ایم باعث میشود تا رحم و شفقت ما برای دیگران و درک مشکلات شأن عمیق تر شود.

ارزش واقعی ما به این است که ن علیرغم آنچه که برای ما گذشته است بلکه دقیقا برای آنچه که برای ما گذشته خود واقعی مان باشیم. در کمپ ترک اعتیاد و در جلسات گروهی همه این موارد و مخصوصا بررسی گذشته مان خیلی مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *