کمپ ترک اعتیاد ازگل
تاثیر جلسات فردی و گروهی در کمپ ترک اعتیاد
12 قدم تا ترک اعتیاد
تاثیر جلسات فردی و گروهی در کمپ ترک اعتیاد

بهبودی در کمپ ترک اعتیاد و اینکه آیا چه چیز باعث میشود تا پس از اینکه نومیدی ما کم شد و از بین رفت باز هم جلسات بهبودی باقی بمانیم؟ البته درست است که ما شوق رساندن پیام به تازه واردان در کمپ ترک اعتیاد را داریم و قدم دوازده به ما یادآوری میکند که این همیشه باید در راس قرارگیرد.
اما خیلی از ما معتادان در نقطه ای از بهبودی، احساس کردیم که شاید این تنها چیزی است که در جلسات برای ما باقی مانده است. تعهد ما به کمک کردن به دیگران ممکن است باعث شود که ما به رفتن به جلسات ادامه دهیم اما احساسی ، بعضی از ما را آزار میداد و دلمان میخواست که در مشارکت خودبگوئیم” آیا واقعا این تنها چیزی است که در بهبودی برای ما باقی مانده است؟
امروز جواب ما به این سئوال خیر است.

جلسات 12 قدم و تاثیر بهودی در کمپ ترک اعتیاد

ما در زندگی خود و دیگر معتادان در سراسر جهان شاهد تغییرات بسیاری هستیم نه تنها از نومیدی و انزوایی که در ابتدای پیوستن به بهبودی داشتیم رها شده‌ایم بلکه می توانیم تغییرات بزرگی در خود و نوع رابطه مان با دیگران احساس کنیم که این تغییرات با کارکرد برنامه های ۱۲ قدمی در بار اول و باره بعد و بعد آن بیشتر و بیشتر شد.
تجربه ما از خدمت در کمپ ترک اعتیاد به ما آموخت که چگونه با دیگران در شرایط تنش زا رفتار کنیم و در حالیکه بر روی اصول و اعتقادات خود پابرجا هستیم، رفتاری مهربانانه باز و صادقانه داشته باشیم آموختیم که چه زمانی باید بر روی اصول پافشاری کرد و چه زمانی بهتر است برای حفظ اتحاد کوتاه آمد.

ابزار موفقیت در ترک اعتیاد

با این باور که در نهایت این خداوند مهربان است که همه چیز را تحت کنترل دارد ما حتی زمانی که چیزی را واقعاً میخواهیم باز هم فقط برای امروز برای آینده برنامه ریزی میکنیم نتیجه آن را رها میکنیم و به خداوند می سپاریم زندگی میکنیم عشق میدهیم شکست و از دست دادن را تحمل میکنیم و موفقیت ها را جشن میگیریم و درک میکنیم ابزار بهبودی که زندگی را به ما بازگرداند به ما کمک خواهد کرد تا با افتخار درستی و نشاط زندگی کنیم. هر قدر که بیشتر اصول را تمرین میکنیم درک ما از آن رشد می کند و عمیق تر می‌شود.
هیچ محدویتی در این فرآیند وجود ندارد هیچ محدوده ای برای بهبودی و اینکه ما چقدر میتوانیم پیشرفت کنیم و بهتر شویم وجود ندارد اگر بهانه و توجیه ای در قدم دوم خود داشته باشیم و فکر کنیم که بعضی مسائل در ما قابل بازیابی و برگشتن نیست در حقیقت داریم برای بهبودی خود کم می گذاریم زمانی که بپذیریم که امکان بهتر شدن برای ما بی انتها است.

ترک اعتیاد و بهبودی در کمپ ترک اعتیاد

هیچ پایانی بر نعمتهای بهبودی متصور نیست، تازه درک میکنم که روحانیت و ارتباط یا نیروی برتر فقط راهی برای رهایی نیست بلکه روشی برای زندگی است که دائما هدایای جدید، امکانات جدید و آگاهی جدیدی برای ما به همراه دارد. اگر به تمرین آن ادامه دهیم و اگر اجازه دهیم به جای ترس از گذشته توسط امید به آینده برانگیخته شویم و به جلو رویم انگاه چه وقتی که زندگیمان خوب و چه وقتی که با آن دست به گریبان هستیم هیجان و همت لازم برای پیشرفت راداریم.
ما راهی جدید برای زندگیای توام با آزادی، اشتیاق و رشد بی انتها پیدا کرده ایم. ما دیگر در دام فرآیندی که زیربنایش نومیدی باشد، اسیر نیستیم زمانی که به دنبال بهبودی، ترک اعتیاد، براساس، اشتیاق امید و هیجان باشیم اتفاقات جدیدی برای ما رخ خواهد داد ما در زندگی احساس آزادی میکنیم و از این احساس که باید در تمام مراحل زندگی گارد دفاعی داشته باشیم رها میشویم.

جلسات بهبودی در کمپ ترک اعتیاد و رشد امید برای پاک ماندن

ما دیگر میتوانیم به ظرفیت واقعی قلب خود پی ببریم با اینکه زمانی با همه مشکل داشتیم اما حال، توانایی عشق و محبت به دیگران را خیلی عمیق تر از آنچه تصورش را میکردیم پیدا کرده ایم بله همان گونه که در کمپ ترک اعتیاد یاد گرفته ایم ما دورنمای امید هستیم.
این روش ترک اعتیاد برای این است که ببینیم امید همیشه در حال رشد است و ما را در بهبودی مان و در طول زندگیمان به جلو میراند ما نه تنها بهبود پیدا میکنیم بلکه در زندگی کامیاب میشویم برنامه بهبودی به ما ابزاری برای زندگی میدهد کار ما هرگز به پایان نمیرسد و پاداشهای زندگی به روال برنامه نیز بی پایان است.

جلسات بهبودی در کمپ ترک اعتیاد برای پاک ماندن

ما ادامه میدهیم تا شرایطمان بهتر شود و زندگی خود را بارها و بارها تنظیم می کنیم تا با چشم اندازی که از خود داریم مطابقت پیدا کند. اغلب به دنبال تغییراتی در ایده و رفتار خود هستیم یاد میگیریم که دنیا را واضح تر ببینیم ما به خاطر بهبودیی که در خود و افراد دور و برمان مشاهده سپاس گزار هستیم اگر تمایل داشته باشیم که تلاش کنیم پاداشهای بزرگی در انتظارمان خواهد بود.
معتادان گمنام پلی بسوی زندگی است راهی است که میتوانیم تمام زندگی مان در آن قدم برداریم هدیه آن آزادی است. هر سطحی از آزادی را که تجربه میکنیم راه را برای آزادی بیشتر و فرای انتظار می گشاید، به‌همان شکل در سطح بالاتری از آگاهی به ما اجازه میدهد تا تشخیص دهیم که چقدر زیاد نمی دانیم اگر چه زندگیهای ما با یکدیگر خیلی تفاوت دارد اما همگی در این سفر شریک هستیم ما برای بهبودیی که پیدا کرده ایم و برای پاک زندگی کردن خود سپاسگزار هستیم و میدانیم در هر کجای این راه هستیم در ترک اعتیاد باز هم سفرمان ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *