کمپ ترک اعتیاد ازگل
دومین اردوی شمال کمپ نمونه ترک اعتیاد ازگل
دومین اردوی شمال کمپ نمونه ترک اعتیاد ازگل
اردوی-کمپ-ترک-اعتیاد-ازگل-تفریحی-فرهنگی

اردوی کمپ ترک اعتیاد ازگل، هدف اصلی برنامه‌های اردویی، مراقبتی، ورزشی و فرهنگی پس از ترخیص از کمپ ترک اعتیاد این است که به بیماران کمک کند تا مهارت‌های مقابله‌ای کاربردی و موثری را در خود پرورش دهند و به کار بگیرند.

در دوران حساسی که با چالش‌های پاک زندگی کردن روبه‌رو می‌شوند، خدمات مراقبت پس از اعتیاد به بیمار کمک می‌کند تا انتخاب‌های سالمی درباره سبک زندگی جدید در فعالیت‌ها و روابط شان داشته باشند مهارت‌هایی را که برای مقابله با استرس و هیجان‌های قوی آموخته‌ اند را تقویت کنند.

در اردوی کمپ ترک اعتیاد ازگل به چه نکاتی توجه می‌شود و چه مواردی را باید همیشه در نظر داشت؟

  1. محرک‌های خاص خودتان را شناسایی کنید و از مصرف دوباره مواد مخدر جلوگیری کنید.
  2. آسیب ناشی از عود احتمالی اعتیاد را به حداقل برسانید.
  3. از کمک خانواده و گروه‌های حمایتی به درستی استفاده کنید.
  4. با بهره‌گیری از خدمات مراقبت بعد از ترک اعتیاد اطمینان حاصل می‌شود که پیشرفت به دست آمده در درمان حفظ می‌شود و بیمار مهارت‌های فرا گرفته شده طی درمان اولیه را در قالب راهبردی موثر برای رسیدن به زندگی پربار و رضایت‌بخش به کار می‌گیرد.
  5. احتمال ترک موفقیت‌آمیز ترک اعتیاد با حمایت و برنامه‌ریزی مناسب افزایش می‌یابد.
اردوی-کمپ-ترک-اعتیاد-ازگل-قایق-سواری

برنامه‌های مراقبتی پس از ترک اعتیاد در اردوی کمپ ترک اعتیاد ازگل

شناسایی منابع لازم برای ترک اعتیاد موفق یکی از مهمترین اهداف درمان اعتیاد است. از زمانی که وارد کمپ ترک اعتیاد می‌شوید، گروه درمان به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های زندگی جدیدی را در خود پرورش دهید و به ابزار لازم برای داشتن یک زندگی پاک و سالم مجهز شوید.

ترک اعتیاد فقط به معنای حذف مواد مخدر از بدن یا متوقف کردن رفتارهای مخرب نیست؛ اگر می‌خواهید اعتیاد را برای همیشه ترک کنید، باید زندگی سالم و جدیدی را در پیش بگیرید که حس هدفمندی، رضایت و معنادار بودن تلاش‌هایتان را در شما القاء کند.

برنامه‌ ریزی برای دوران حساس پس از ترک اعتیاد در اردوی کمپ ترک اعتیاد ازگل

برنامه‌ریزی برای دوران حساس پس از ترک اعتیاد یکی از جنبه‌های متعددی است که شباهت بین درمان اعتیاد و درمان یک عارضه مزمن را نشان می‌دهد. برنامه مراقبت‌های پس از درمان از بسیاری جهات شبیه به برنامه ترخیص پس از بستری شدن طولانی مدت برای درمان عارضه‌ای مزمن مانند آسم یا نارسایی قلب است. خدمات مراقبتی پس از درمان اعتیاد و بیماری‌های مزمن باید شامل مولفه‌های زیر باشد:

  1. درک صحیح شدت عارضه بیماری اعتیاد و رفتارهای معتاد گونه 
  2. شناسایی موانع احتمالی که بر سر راه درمان موفقیت‌آمیز قرار دارد.
  3. زمان و مکان ویزیت‌ها و جلسات پس از درمان بستری در کمپ ترک اعتیاد
  4. تهیه یک برنامه خودمدیریتی واقع‌بینانه و پایدار با کمک روانشناس یا مددیار کمپ 
  5. برنامه محافظتی برای مراقبت از بیماران در صورت مواجهه با محرک‌ها مثل شیشه و گُل

خدمات کمپ ترک اعتیاد ازگل پس از درمان

خدمات و مراقبت‌های پس از درمان، حمایت ارزشمندی را از بیماران به عمل می‌آورد تا همچنان به اهداف درمان پایبند بمانند. مراقبت‌های بعد از درمان رویای زندگی پاک را به واقعیت تبدیل می‌کند.

 

خدمات مراقبتی پس از ترک اعتیاد اقداماتی نیستند که پس از درمان حاد و ناگهانی عارضه به آن‌ها اندیشیده شود ـ برنامه مراقبت بعد از ترک اعتیاد یکی از مهمترین مراحل فرآیند ترک اعتیاد است که به ایجاد راهبردهایی برای پیشگیری از عود اعتیاد و پرورش مهارت‌های مقابله‌ای می‌پردازد. مراقبت پس از ترک اعتیاد به لحاظ تخصصی و زمانی پس از اتمام دوره درمان اعتیاد و در مرحله‌ای شروع می‌شود که بیمار آماده است تا دوباره به اجتماع برگردد.

مراحل درمانی در کمپ ترک اعتیاد ازگل و مشاوره های درمانی کمپ

مرحله مراقبت پس از درمان در واقع از همان زمان شروع درمان آغاز می‌شود. حتی در مدتی که بیمار دوران سم‌زدایی و بازپروری را ادامه می‌دهد، گروه متخصصین ترک اعتیاد امید رهایی راگا در حال شناسایی ابزار و مهارت‌های لازم برای ادامه دادن به یک زندگی پاک پس از ترخیص از مرکز هستند.

 

مشاوران و متخصصین مرکز ترک اعتیاد امید رهایی راگا با تکیه بر دانش و آگاهی خود از منابع و خدمات پس از ترک اعتیاد می‌توانند بیماران را در خصوص بهره‌گیری از برنامه‌ها و خدمات درمانی موثر راهنمایی کنند تا پس از اتمام درمان نیز همچنان از پشتیبانی لازم برخوردار باشند.

مراحل درمانی در کمپ ترک اعتیاد ازگل و مشاوره های درمانی کمپ

روش‌های بسیاری برای حفظ ارتباط و پاسخگویی ضروری به منظور افزایش احتمال موفقیت درمان پس از اتمام مراقبت‌های حاد وجود دارد.

شرکت در برنامه‌های مراقبتی پس از ترک اعتیاد را می‌توان مدتی پس از اتمام درمان، پس از برگشت به محل کار یا تحصیل یا در مواقع دیگر شروع کرد، البته معمولاً توصیه می‌شود که بیماران بهره‌گیری از خدمات مراقبتی را بلافاصله پس از اتمام درمان حاد آغاز کنند.

بسیاری از برنامه‌های مراقبتی پس از ترک اعتیاد را می‌توان به صورت هم‌زمان انجام داد.

مراحل بستری در کمپ ترک اعتیاد زگل

درمان اعتیاد بسیاری از بیماران دچار اعتیاد به مواد مخدر به روش درمان ویژه بستری یا اقامت در مرکز ترک اعتیاد شروع می‌شود.

بیماران در محیط‌های تحت کنترل زیر نظر پزشک و پرستار متخصص به صورت شبانه روزی قرار دارند؛ به همین دلیل اجتناب از استرس زندگی روزمره برای بیماران آسان‌تر است و بهتر می‌توانند روی فرآیند سم زدایی و بهبود بدنشان متمرکز شوند.

متخصصین به بیماران توصیه می‌کنند که درمان منعطف‌تری را پس از اتمام درمان بستری شروع کنند و طبق برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده از خدمات مشاوره در قالب جلسات مستمر تحت نظر روانشناس بهره گیرند.