کمپ ترک اعتیاد ازگل
جشن نیمه شعبان در کمپ ترک اعتیاد
جشن نیمه شعبان در کمپ ترک اعتیاد

مراسمات کمپ ترک اعتیاد برنامه های فرهنگی و مذهبی با بررسی های مفصل در احوالات روحی، روانی، معنوی و اجتماعی مددجویان توسط مرکز، کادر درمان،  مدیرت کمپ ترک اعتیاد ، کمبودهای اساسی شناسایی و رفتارهای مددجویان مورد آسیب شناسی قرار می‌گیرد.

نتیجه ی بررسی های متعدد و کارشناسی در این زمینه  فقدان آموزه های پایه در زمینه های فرهنگی و اجتماعی بوده  لذا مرکز ترک اعتیاد امید رهایی راگا با راه اندازی واحد فرهنگی در تلاش برای برطرف کردن این چالش اساسی است. چالشی که در بیش از 80 درصد موارد جزء عوامل موثر در اعتیاد افراد است.

مراسمات کمپ ترک اعتیاد ازگل چه تاثیری روی بیماران دارد؟

واحد فرهنگی و مذهبی کمپ ترک اعتیاد وظیفه ی خود را بیش از آن که سم زدایی مددجویان از مواد مخدر بداند، بر این موضع تاکید دارد که با کار بر روی روحیات این افراد می تواند مهارت های مختلف اجتماعی را در ذهن آنها برجسته سازد و از طریق این مهارتها مددجویان توان خودیابی در جامعه را خواهند یافت. لازم به ذکر است که جایگاه اجتماعی و پذیرش فرد در جامعه همیشه یکی از مهم ترین عوامل حیات بشری بوده است.

بنا بر این تفکر در واحد فرهنگی، تصمیم بر آن شد تا روشهای نوین آموزشی مورد بررسی و با همگون سازی این روشها با مشکلات افراد حاضر در مرکز مورد استفاده قرار گیرد.

چه مراسمات کمپ ترک اعتیاد ازگل برگزار می‌شود؟​

از جمله فعالیتهای این واحد می توان به 1. عقیدتی 2. فرهنگی 3. هنری 4. ورزشی اشاره کرد؛ که تمامی این فعالیت‌ها -ذیل شعار “مهارت آموزی برای زندگی”- برنامه ریزی و به اجرا درآمده اند.

شعار “مهارت آموزی برای زندگی” با هدف آموزش عالی مطرح نشده است بلکه مهم ترین هدف این شعار آن است که افراد را برای بازگشت به زندگی مورد آموزش قرار دهد.

برگزاری مراسمات کمپ ترک اعتیاد برای ایجاد انگیزه

در دل این شعار همکاران فرهنگی رویکردی خانواده محور دارند که به مددجو کمک می کند تا در روابط خود منظم تر و آگاهانه تر عمل کند. این آن نکته ی بسیار مهم در بازگشت آسیب دیدگان اجتماعی به جامعه است.

کمپ ترک اعتیاد ما افتخار دارد در طول سال با برگزاری مراسمات مختلف فرهنگی و معنوی مثل همین مجلس شاد و مفرح نیمه شعبان ( میلاد حضرت مهدی عج) با ایجاد نشاط و سلامتی بیشتر و انگیزه روز افزون برای مددجویان عزیز در کاهش آسیب های ناشی از سوء مصرف مواد مخدر و محرک و روحی و روانی اثر گذار باشیم.

تاثیر برگزاری مراسمات کمپ ترک اعتیاد بر روابط اجتماعی

اغلب مددجویان گرامی در اجتماع به دور از این محیط بوده و احساس تازگی و رشد برایشان فراهم می‌شود. که خود می‌تواند پس از ترک اعتیاد و ورود به اجتماع سبز حضور فعال، پررنگ تر و مسئولیت پذیرتری در کنار خانواده و جامعه داشته باشند.

اینگونه مراسمات در کمپ ترک اعتیاد ما سالهاست که به عقاید و اعتقادات بیمار کمک کرده و راه و روش ارتباط بیشتر با نیروی برتر ( خداوند) را هموار نموده. چندین نمونه مددجو در طی سالهای گذشته و حال داشته ایم که در مشارکتشان در جلسات می‌گفتند که اصلا ما ارتباطی با خدا نداشته ایم و این‌گونه مراسمات به ما کمک ویژه ایی کرد تا بتوانیم ارتباطمان را با نیروی برتر ( خداوند) ترمیم و بهتر کنیم.