کمپ ترک اعتیاد ازگل
نیازهای ما پس از ترک اعتیاد
اختلال روانی
نیازهای ما پس از ترک اعتیاد

نیازهای ترک اعتیاد پس از درمان اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد ما پذیرش بیشتری از خود و شرایطمان پیدا می کنیم ما یاد می گیریم که با خود راحت باشیم و به خواسته ها و مسئولیت های خود به طور مناسب بپردازیم. زمانی که متوجه می شویم داشتن شریک زندگی، دیگر مثل گذشته برایمان یک نیاز نیست، شگفت زده می شویم.

بیشتر تعجب می کنیم وقتی که می بینیم با شریک زندگی خود خیلی راحت تر هستیم زمانی که خواهان رابط این رابطه هستیم و نه نیازمند آن. داشتن حمایت مناسب در این رابطه به این معنی است که ما خود منابع لازم جهت برقراری و حفظ یک رابطه را داشته باشیم، اما در صورتی که شرایط طبق دلخواه پیش نرفت نیز کمک لازم در دسترس ما باشد. در زمینه روابط، تمرین تنها کافی نیست.

بعضی از مهم ترین کارهایی که ما جهت بهبود روابط خود انجام می دهیم اصلا در خود این روابط اتفاق نمی افتند بلکه ما آن را از طریق مشاوره با روانشناس کمپ ترک اعتیاد، راهنما و دوستان مورد اعتماد خود انجام می دهیم. حتی پس از سال ها پاکی جداسازی و تطبیق آنچه در دل و سر ما می گذرد به طور اتوماتیک اتفاق نمی افتد ما به یک جفت چشم دیگر نیاز داریم، ما به کسی احتیاج داریم تا با مهربانی کاملا حواسش به ما باشد و به حرف هایمان گوش فرا دهد.

نیازهای ترک اعتیاد برای درمان و پس از آن

یک راهنمای خوب ابزاری است برای فراهم آوردن فرصت تغییر در نوع ایجاد ارتباط ما با دیگران. رابطه با روانشناس اعتیاد، درمانگر، روانپزشک، مددیار اعتیاد و راهنما در کمپ ترک اعتیاد می تواند پایه و اساس تمام روابط ما در بهبودی باشد. بعضی از ما زمان زیادی از پاکی مان می گذرد قبل از اینکه بتوانیم راهنمایی پیدا کنیم که به راحتی با او وصل شویم و ارتباط برقرار کنیم.

ممکن است ببینیم که یک دوست مورد اعتماد شنونده بهتری برای حرف هایمان است. به هر نحوی که احساس امنیت می کنیم باید شروع به بیان تجربه خود کنیم زیرا برای تغییر ما حیاتی است. اینکه معتادان در حال بهبودی برای پذیرش واقعیت مشکل دارند بر کسی پوشیده نیست این امر در روابط صمیمانه ما نیز صدق می کند ما در رویای که رابطه ما باید چگونه باشد.

چنان اسیر می شویم که واقعیت آن را فراموش می کنیم زمانی که عاشق یک رویا باشیم واقعیت باعث عصبانیت او می شود خشم از واقعیت درست برعکس پذیرش است ما ممکن است آن قدر درگیر تصویر رویایی از شریک زندگی خود باشیم، که کوچک ترین تفاوت ایشان با تصوراتمان باعث برآشفتگی و خشم ما شود. بعضی اوقات شاید ترک کردن بهترین کار ممکن باشد اما اغلب ترک کردن انتخاب آسان ترین راه است.

اهداف کمپ ترک اعتیاد برای پاک شدن

هدف این است تا یاد بگیریم که چگونه فردی که دوست داریم را بپذیریم، علی رغم تفاوت او با رویای ما در مورد اینکه او باید چه شکلی و چگونه باشد. شاید فقط خداوند ظرفیت داشتن عشق بدون شرط کامل را داشته باشد، اما ما هم اگر به دستیابی این ایده آل در زندگی نزدیک شویم روحمان شکوفا خواهد شد. هر قدر عمیق تر دوست داشته باشیم ظرفیت عاشق شدن در ما بیشتر می شود هر قدر بیشتر از طریق روابطمان رشد کنیم صمیمیت بیشتری تجربه خواهیم کرد.

پس از سال های متمادی پاکی درمی یابم که بالغ تر به نظر می رسیم و اینکه از خیلی لحاظ زندگیمان به همان شکلی است که می خواهیم، اما هنوز هم با روابط صمیمانه مشکل داریم و در آن دست و پا می زنیم تشخیص و تمیز دادن عشق بالغ از نابالغ می تواند به اندازه به بلوغ رسیدن طول بکشد این یک فرایند مادام العمر از زمانی که اقرار کنیم چه حد از صدماتی که در زندگی خوردیم به خاطر عشق و روابط جنسی بوده است، پس آنگاه می توانیم درک کنیم که با پیدا کردن سلامت عقل در این زمینه تا چه حد می توانیم موفق باشیم.

جشن تولد در کمپ ترک اعتیاد

کم توقعی یکی از نیازهای ترک اعتیاد

ما قدم ها را کار می کنیم تا ویرانه گذشته را از سر راه برداریم ما از راهنما استفاده می کنیم تا به ویرانی ها و خرابی های امروزمان بپردازیم و از سنت ها استفاده می کنیم تا یاد بگیریم چگونه با دیگران کنار بیاییم ما بیشتر سخاوتمند و کمتر خودخواه و ترسو هستیم یاد می گیریم که برای خود استانداردها و محدودیت هایی داشته باشیم و در عین حال روراست و باز باشیم ما ممکن است انقدر درخواست ها و مطالبات خود انعطاف ناپذیر شویم که پیدا کردن شریک زندگی را غیرممکن سازد.

ما باید توقع خود از دیگران را رها کنیم و بیشتر بر روی خود تمرکز کنیم. کم کم درک می کنیم که چه جاهایی نیاز به تغییر داریم کجا لازم است تا بر روی باورهای خود محکم بایستیم، حتی اگر این به معنی صبر بیشتر باشد. ما با آهستگی می می بینیم که باورهایمان کجا باعث امنیت ما می گردند.

استفاده از تجارب دیگران در کمپ ترک اعتیاد

چه مواقعی بارها و بارها باعث تکرار یک الگوی رفتاری می شود. در روزهای ابتدایی پاکی در کمپ ترک اعتیاد یکی از اعضاء می گفت من ترسی از طرد شدن ندارم بلکه منتظرش هستم زمانی که منتظر بدترین ها باشیم، معلولا نیز نصیب ما می شوند.

آموختن از تجارب آن مهم است اما تمایل برای داشتن این باور که گذر از آن نیز ممکن است بسیار حیاتی است. اجازه تغییر به خود و دیگران دادن به این معنی است که باید در برابر این امکان که ممکن است خود را در شرایط عجیب و غریبی بیابیم، تسلیم باشیم اگر نوع رابطه ای که برقرار می کنیم تکراری نباشد ممکن است احساس کنیم که اصلا نمی دانیم باید چه کار کنیم.

در کمپ ترک اعتیاد یکی از اعضاء مشارکت می کرد که سال ها طول کشید تا بالاخره در آخرین باری که قدم چهار را کار می کردم ناگهان برایم شفاف شد که من با یک نوع شخصیت خاص بارها و بارها ایجاد رابطه نکردم بلکه خودم همیشه همان آدم قدیمی بودم.

نیازهای ترک اعتیاد چیست و چگونه آنها در کمپ تارک اعتیاد برطرف میشوند؟

فرقی هم نمی کرد که طرف مقابل کی بود من همیشه یکسان عمل می کردم. درست است که انجام کارها به طریقی متفاوت یک ریسک است اما تکرار یک اشتباه نیز شکست مان را ضمانت می کند. یک عضو قدیمی این موضوع را به بهترین شکل بیان می کرد و می گفت ما همیشه فکر می کردیم که با اعتماد کردن مشکل داریم اما حالا می دانیم که با شهامت داشتن مشکل داریم.

هر قدر که بیشتر رهایی از اعتیاد فعال رو تجربه می کنیم می بینیم که اعتیادمان چگونه ما را در تنگنا گیر می اندازد حتی وقتی که دیگر مواد مخدر مصرف نمی کنیم. روش هایی که ما در زندگی از آن طریق خود را در شرایط خطرناک قرار می دهیم ، یا به خود صدمه می زنیم به احتمال زیاد تکرار می شوند. ممکن است برای تغییر الگوهای قدیمی و دردآور فقط به کمی شفافیت نیاز باشد.

بررسی نیازهای ترک اعتیاد در جلصسات کمپ ترک اعتیاد

بعضی اوقات نیز ما همه چیز را شفاف می بینیم اما به هر حال آن کار را انجام می دهیم. ما انگیزه و تمایل خود را بررسی می کنیم، درباره آن در جلسات کمپ ترک اعتیاد مشارکت می کنیم و کتابچه خود را با نوشتن تراز نامه کنیم پر می کنیم، اما باز هم می بینیم همان درگیری که در آخرین محل کار خود داشتیم را اکنون در خدمت داریم یا در رابطه مشابه با فردی متفاوت.

زمانی که شاهد این قبیل رفتارهای تکراری هستیم یکدیگر را قضاوت کردن آسان است اما حقیقت این است که این رفتار ها متوقف نخواهند شد تا زمانی که به طور واقعی و در حد سلولی پایان پذیرند. بعضی اوقات لازم بود تا درد و رنج ما بسیار بزرگ باشد اما حال که به گذشته نگاه می کنیم درک می کنیم قبل از اینکه آمادگی پرداختن به مسائلی که در عمق وجودمان دفن گردیده اند را پیدا کنیم لازم است بعضی موارد اولیه در ما التیام یابند.

ممکن است از این مسئله که کمبودهای اخلاقی ما برطرف شده اند اما نه به ترتیبی که ما اولویت بندی کرده بودیم، سرخورده شویم. هر بار که بحرانی عاطفی را از سر می گذرانیم فرصتی جهت رها ساختن مقداری از بار غصه گذشته و دست یافتن به آزادی بیشتر فراهم می گردد. دیگر آینده ما کمتر تحت تاثیر گذاشت مان قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *