کمپ ترک اعتیاد ازگل
برنامه بهبودی در کمپ ترک اعتیاد
برنامه بهبودی در کمپ ترک اعتیاد

روابط ما در برنامه بهبودی ترک اعتیاد ممکن است شبیه هیچ یک از روابط دیگرمان نباشد اما به این معنی نیست که تنها روابط ما در زندگی یا مهم ترین آن است. قبل از مراجعه به کمپ ترک اعتیاد و ترک مواد مخدر و محرک روابط خاصی نداشتیم. ما خانواده و دوستانی خارج از انجمن داریم شغلمان نیز باعث تماس ما با دیگران می شود یا بعضی از ما دوباره به درس و تحصیل رو می آوریم یا راه های بسیار دیگری برای رسیدن به اهداف شخصی و حرفه ای خود پیدا می کنیم. ما به چیزهای علاقه پیدا می کنیم یا مهارت هایی به دست می آوریم که هیچ ربطی به بهبودی ندارد اما بدون بهبودی نیز احتمالا نمی توانستیم به آنها دست یابیم.

در راه دست یافتن به مسائل مورد علاقه خود شغل خود ، یا سرگرمی های خود با دنیای خارج از جلسات به طرز تعجب آوری رابطه برقرار می کنیم. بعضی از ما عضو جوامع اعتقادی یا سازمان های میشویم که دارای قید و بندهای الزام آور هستند.

تمرینات اصولی ترک اعتیاد

در حین داشتن این روابط ما یاد می گیریم و رشد می کنیم، اصول را تمرین می کنیم و روش های جدیدی برای کنار آمدن با احساسات قدیمی خود پیدا می کنیم. رعایت گمنامی شخصی در بدو ورود به کمپ ترک اعتیاد و برنامه بهبودی شاید تنها چیزی باشد که باید از آن به دقت مراقبت کنیم تا جایگاه خود را در دنیا حفظ کنیم.

عادی، معمولی و بی کلایس القابی هستند که ما برای جدا کردن خود از افراد خارج از جلسات استفاده می کنیم که این اشتباه ما باعث بیشتر شدن انزوای ما می شود. ما با این ترس که اختلاط با دنیا خارج از جلسات باعث دور شدن ما از برنامه بهبودی شود دست به گریبان هستیم.

هر یک از ما خواهان برقراری تعادلی هستیم که به ما اجازه می دهد در این دنیا زندگی کنیم بدون اینکه بخواهیم بهبودی خود را فدا کنیم یا خود را به خطر بیندازیم. بر پایه و اساس صمیمیت و امنیت موجود در انجمن آسان تر می توانیم با دنیای خارج درآمیزیم. آموختن زندگی و خدمت کردن بر اساس ارتباط با روانشناس و درمانگران مهارت های خاصی را در ما به وجود می آورد که خارج از جلسات نیز از آن به شدت استقبال می شود. تمایل، صداقت، اعتقاد به اتحاد و ایمان به فرآیند هر جا که خدمت کنیم از ما انسان ارزشمندی می سازد.

تاثیر-جلسات-کمپ-ترک-اعتیاد-بر-روابط-اجتماعی-بیمار

برنامه های بهبودی کمپ ترک اعتیاد برای ترک اعتیاد چیست؟

ما می دانیم که چگونه مفید واقع شویم چگونه از دیگران بیاموزیم چگونه احترام بگذاریم و به دیگران نیز اجازه دهیم تا صحبت کنند. اینکه قادر هستیم بر روی هدف اصلی مان تمرکز کنیم و برای رسیدن به آن خلاقانه عمل کنیم بخشی از روش زندگی ما است که ممکن است خودمان هم متوجه نباشیم چه ارزش بالایی در این دنیا دارد. آموختن اینکه چگونه خدمت کنیم به ما مهارت لازم جهت رهبری را اعطا می کند در روابط ما درون برنامه بهبودی است که ما تمرین لازم را انجام می دهم و این یکی از دلایلی است که وصل بودن به انجمن تا این حد مهم است.

با تمام صحبت هایی که درباره برنامه بهبودی و ترک دائم در کمپ ترک اعتیاد می کنیم مانند اینکه آخرین سرمنزل مقصود است یا جایی است که لازم است ما آنجا باشیم یا مکانی است که ما علی رغم هر چیزی در آن پذیرفته می شویم باز هم بعضی اوقات فراموش می کنیم که چه چیز زیبایی در اختیار ما قرار گرفته است. بعضی اوقات خود نیز از جذابیت برنامه بهبودی متعجب می شود، وقتی که اجازه می دهیم دیگران بهبودی ما و مفهوم داشتن چنین برنامه بهبودی در زندگی مان را مشاهده کنند.

برنامه بهبودی انجمن ترک اعتیاد

برای ما غیرعادی نیست که بشنویم یک غیر معتاد آه بکشد و بگوید کاش من هم چنین چیزی داشتم آنها زیبایی این نعمت را می بینند اما ریسکی که در آن راه رسیدن به عضویت باید بپذیرند را درک نمی کنند و نمی دانند که ما چه چیزها از سر گذرانده ایم تا به داشتن یک صندلی در انجمن رسیده ایم.

اگر خوش شانس باشند هیچ وقت هم آن را درک نمی کنند. ما باید خوشحال باشیم که آنها خوش شانس بوده اند و در عین حال سپاسگزار باشیم که ما این انجمن را داریم. ما یاد می گیریم که به دیگران اهمیت دهیم و با ایشان مشارکت کنیم اگرچه حد و مرزهای ما با افراد خارج از انجمن متفاوت است اما اصولی که در بهبودی می آموزیم را می توانیم در تمام امور به کار گیریم.

برنامه های بهبودی کمپ ترک اعتیاد ازگل

صداقت و صمیمیت همیشه مورد قدردانی قرار می گیرد بعضی اوقات فکر می کنیم که فقط ما درد می کشیم اما دیگران هم داستان خود را دارند. اگر با آنها مشارکت کنیم درمی یابیم که چیزهای فراوان می توانیم از یکدیگر بیاموزیم. چندی پیش برای سر زدن و رفتن به جلسه عصر کمپ ترک اعتیاد به آنجا مراجعه کردم یکی از تازه واردان مشارکت میکرد و سپاسگزاری خود را از خداوند بابت آشنایی با کمپ ترک اعتیاد و برنامه بهبودی ابراز می‌نمود.

برای من جذاب بود که با چه شور و اشتیاقی همراه با بغض و گریه از خداوند شکرگذاری می‌کرد و مشارکتش سراسر عجز و بدبختی در زمان مصرف مواد مخدر ( هروئین_ شیشه) بود. این برنامه با آغوش باز پذیرای همه معتادان و بیماران درگیر اعتیاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *