همین حالا تماس بگیرید 22785405

مرکز و کمپ ترک اعتیاد

امید ، رهایی ، راگا

مراحل پذیرش و درمان بیماران

مراحل پذیرش بیماران در مرکز بهبودی اقامتی امید رهایی راگا (کمپ ازگل) جهت ترک اعتیاد و درمان بیماران توسط کادر مجرب و متخصص با بالاترین سطح کیفیت ، با  خدمات در زمینه های مشاوره ، روانشناسی ، روانپزشکی و ترک اعتیاد  در دو بخش بستری و سرپایی بشرح ذیل ارائه    می گردد :

 
درمان بستری :

مشاوره قبل از بستری :
در این مرحله بیمار و یا همراه وی جهت اخذ اطلاعات اولیه در مورد روند درمان و اقدامات تخصصی به مرکز مراجعه نموده که مستقیما مدیریت مشاوره اولیه را ارائه می نماید و در صورت عدم همکاری بیمارراهکارهای مناسب به خانواده و یا نزدیکان وی جهت افزایش انگیزه و همکاری با درمان و مراحل قانونی پیشنهاد داده خواهد شد. همچنین در مورد انواع درمان ( سم‌زدایی ، درمان غیر دارویی وMMT و ... ) اطلاعات لازم داده می‌شود تا مراجعه کننده با اطلاعات کافی درمان خود را انتخاب کند.
 
پذیرش و تشکیل پرونده :

در این مرحله بیمار و یا همراه ایشان جهت تشکیل پرونده مراجعه و اطلاعات لازم توسط پرسنل پذیرش اخذ می‌گردد. سپس ایشان از بخش های بستری از طریق سیستم  تلویزیونی  نوع تخت بستری ( عمومی یا خصوصی ) بازدید و تصمیم می‌گیرند.

ویزیت پزشک (مسئول فنی ) 

در این مرحله بیمار توسط پزشک فنی مرکز ویزیت شده و ضمن مصاحبه تشخیصی دستورات لازم جهت انجام تست پزشکی (آزمایش از طریق کیت ) برای تشخیص مخدر مصرفی و پیوست در پرونده بیمار ابلاغ می گردد و بیمار از همان لحظه پس از آزمایش اعتیاد به بخش فیزیکی معرفی می گردد.

 همچنین اطلاعات لازم در خصوص روند درمان و سیر بیماری به خانواده بیمار در جلسه‌ای جداگانه ارائه می‌گردد. اطلاعات به دست آمده از بیمار و خانواده وی ، این اجازه را به ما می‌دهد که در خصوص تشخیص بیماری‌های زمینه‌ای روانی که مراجعه کننده را مستعد ابتلا به اعتیاد کرده مانند ADHD ، BIPOLAR ، OCD ، افسردگی و ... اطمینان پیدا کنیم و در صورت لزوم در کنار درمان وابستگی به مواد ، بیماری‌های زمینه‌ای روانی را نیز مدنظر قرار داده و درمان می‌کنیم که این امر تا حد بسیار زیادی از عود مجدد جلوگیری نموده و میزان پایداری در مسیر درمان را افزایش می‌دهد.
 
ویزیت روانشناس  و تشخیص نهایی :

اطلاعات اخذ شده توسط بخش پذیرش و پرونده بیمار در اختیار روانشناس قرارمی‌گیرد. پس از تشخیص نهایی روانشناس از وضعیت بیمار ، اقدامات درمانی آغاز می‌شود. روانشناس با برگزاری جلسات مشاوره فردی هفته به هفته روند بهبودی بیمار را در پرونده ثبت می نماید.
 
مراقبت‌های پرستاری :

بیمار به هنگام ورود به بخش فیزیکی و بعد از دوره فیزیکی به بخش عمومی توسط پرسنل پرستاری به اتاق خود راهنمایی شده و بیمار به صورت 24 ساعته تحت نظر و مراقبت‌های افراد خدمه و پرسنل این مرکز بوده واز نظر کنترل علائم روحی و روانی دقت لازم اعمال می گردد.
 
سیر درمان در زمان بستری :

بیماردردوره درمان بطور منظم تحت کنترل پزشک ( mmt) و روانشناسان و مددیاران ویزیت می‌شود و در عین حال در طول مدت بستری اقدامات پس از ترخیص و آگاهی از سیر بهبودی ، مصاحبه‌ی روانشناسی و جلسات روان‌ درمانی ، کلاس های گروهی و فردی و نشست با مددیار اعتیاد  انجام می شود و درمان‌های دیگری همچون گروه درمانی ، کاردرمانی ، خانواده درمانی  از دیگر اقدامات لازم در بخش می‌باشد.
 
 
سیر درمان پس از ترخیص :

1- ویزیت روانشناسی  به صورت ماهانه و در صورت ضرورت مراجعه زودتر ، جهت کنترل سیر بهبودی و پیشگیری از لغزش احتمالی 

2-ویزیت مشاوره فردی توسط مددیار اعتیاد به صورت هفتگی جهت کنترل سیر بهبودی و پیشگیری از لغزش احتمالی 

3-انجام کیت هفتگی ( یکبار) در هر زمان و روز و ساعتی که مرکز صلاح بداند 

4- شرکت در جلسات گروهی  :
الف) شرکت در جلسات انجمن معتادین گمنام  هفته ای یک جلسه 
ب) گروه درمانی : هفته ای یک جلسه چهارشنبه ها در مرکز 
پ) خانواده درمانی : دو تا سه هفته یک بار با روانشناس مرکز 
ت) درمان ماتریکس : هفته ای دو جلسه در صورت نیاز بیمار به این کلاس درمانی

در ضمن این امکان وجود دارد که بیماران از طریق تماس تلفنی جهت اخذ راهنمایی به صورت شبانه روزی با مرکزدر ارتباط باشند.
 
درمان سرپایی :
سیر مراحل درمان سرپایی نیز شبیه به درمان بستری می‌باشد با این تفاوت که در موارد خفیف تر بیمار به جای حضور شبانه روزی در مرکز اقامتی ، در منزل تحت درمان تخصصی و مراقبت قرار گرفته و همواره با کادر مرکز در ارتباط می‌باشد.
الف) پذیرش و تشکیل پرونده
ب) ویزیت پزشک
پ) ویزیت روانشناس 
ت) سیر پیگیری سرپایی : مشاوره فردی ، گروه درمانی ، خانواده درمانی ، روان درمانی و ماتریکس

تماس با ما

آدرس : اقدسیه ، بلوار ارتش ، ازگل ، خیابان ازگل ، خیابان صدر نژاد ، کوچه شیری ، پلاک 11
تلفن :   22785412    22785405
موبایل : 09123962800     09195099630    (مدیریت : نجفی )

ارتباط با تلگرام مدیریت : najafi_kamp

کمپ ترک اعتیاد , مرکز ترک اعتیاد , مرکز بستری ترک اعتیاد
 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به کمپ ترک اعتیاد ازگل محفوظ می باشد.