مشاوره و ارتباط با ما

آدرس : اقدسیه ، بلوار ارتش ، ازگل ، خیابان ازگل ، خیابان صدر نژاد ، کوچه شیری ، پلاک 11
تلفن : 22497966    22785412    22785405
موبایل : 09123962800     09195099630    (مدیریت : نجفی )

جهت مشاوره آنلاین لطفا از طریق شماره های تماس فوق : تلفنی ، از طریق واتساپ و یا پر کردن فرم تماس فوق با ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت با شما مشاوره نماییم.

موقعیت کمپ ازگل روی نقشه

خدمات مشاوره کمپ ازگل

ارتباط پیشینه روانی و ابتلا به اعتیاد :

اغلب بیماران مبتلا به اعتیاد از پیشینه روانی نامناسبی برخوردار هستند که اغلب آنها شناخت کافی از شرایط خود را دارا نبوده و نیستند به طوری که اکثر آنها با ورود به دنیای اعتیاد به صورت کاملاً آگاهانه اقدام به تشدید علائم و بیماری زمینه ای خود می کنند با توجه به این موضوع که در ابتدای مصرف مواد مخدر یا محرک به نظر یک ذهن ناآگاه نشانه های بیماری کاهش یافته و بگویید پادزهری جهت درمان علائم بیماری یافتند که این تفکری کاملاً اشتباه می باشد و معمولاً زمان زیادی طول نمی کشد تا علائم گذشته با شدت بیشتر بروز پیدا می‌کند و البته نشانگان جدید و غیر طبیعی دیگری نیز بر آن ها افزوده می شود .
از این دست علائم می‌توان به مشکلات جنسی افسردگی اختلالات خواب اعتماد به نفس پایین اشتغالات ذهنی و غیره اشاره کرد .
شایان ذکر است که در صورت تشخیص و درمان اختلالات توسط متخصصین این حوزه معمولاً میل به مصرف در بیماران کاهش می یابد و بدون استفاده از هرگونه ماده مخدر و محرک هایی که اثرات مخرب و جبران‌ناپذیر را ایجاد می کنند بیماران پادزهر واقعی مشکلات خود را یافته و با کاهش علائم بالینی نیازی به مصرف وجود نخواهد داشت .
پذیرش آگاهانه بیماری‌های زمینه‌ای از طرف بیمار و خانواده ایشان قدم موثری در کنترل و درمان اعتیاد دارد .
ایشان با پیگیری درمان و مصرف داروهای تجویز شده و همچنین حضور موثر در جلسات روان درمانی می تواند نقش قابل توجهی در شناخت و کنترل اعتیاد داشته باشند .
بیماران علاوه بر همیاری اطرافیان در این امر احتیاج با بهره گیری از توانایی ذهنی خود در جهت شناخت علائم بیماری و گاهی از شرایطی که احتمال و یا لغزش را بالا می برند می توانند در درمان خود موثر واقع شوند .

درمان غیر دارویی

روش درمان روان درمانی که احتیاج به هیچ گونه دارویی ندارد و توسط مشاوران و روانپزشکان صورت می گیرد این روش درمان غیر دارویی می باشد .
انواع روان درمانی ها جهت ایجاد شغل و انگیزه برای درمان و دادن امتیاز و پاداش جهت ارائه درمان صحیح و آموزش های مهارت های زندگی و حل مشکلات جهت سازگاری با محیط جامع درمان های شناختی و رفتاری و گروه درمانی انجام می گیرد .
در گروه درمانی فرد با کسانی آشنا می شود که همسر خود دچار بیماری شده و تلاش برای بهبود خود می کنند که تحت نظر رهبر گروه تجربه خود را در اختیار دیگران قرار میدهند .
روش درمانی دیگر که درمان اعتیاد به شیشه و محرک ها است و به بیمار کمک می‌کند این نوع مواد را ترک کند ماتریکس نام دارد .
همچنین برای ترک اعتیاد سعادت آباد الکل و سیگار و روان درمان های مخصوص در کنار ویزیت و درمان دارویی توسط تیم درمانی متخصص روانپزشکی و روانشناسی بالینی در مرکز انجام می شود .
ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه های خانواده و غیره .

کاردرمانی و انواع روش های توانبخشی :

یک) سرگرمی های هنری نقاشی خطاطی فرش بافی و غیره .
دو) سرگرمی های ورزشی پینگ پنگ فوتبال دستی شطرنج و غیره .
سه) گروه درمانی و خانواده درمانی .
چهار) کلاسهای شناخت درمانی سی بی تی CBT
پنج) ماتریکس .

انواع تست های روانشناسی 

1) تات .
2) ام ام پی آی .
3) رضایت زناشویی ENRICH
4) سنجش خلاقیت GREE
۵) عزت نفس کوپر اسمیت .
۶) آزمون آر S. G. L (90)
۷) مقیاس خودپنداره راجرز .
۸) سازگاری ازدواج .
9) خصوصیات اخلاقی وودروث
۱۰) افسردگی بک .
۱۱) استراب زانک .
۱۲) جملات ناتمام راتر .
۱۳) تست کودکان کت CAT